Zobacz noty dla Lewandowskiego i Piszczka. Media doceniły polskiego napastnika

Robert Lewandowski został uznany najlepszym piłkarzem Bayernu Monachium w wyjazdowym meczu mistrza Niemiec z Borussią Dortmund. Jeden z serwisów wystawił Polakowi maksymalną ocenę.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski (z lewej) PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej)
Borussia Dortmund pokonała w niemieckim hicie Bayern Monachium 3:2. Bawarczycy dwukrotnie prowadzili po strzałach głową Roberta Lewandowskiego, ale za każdym razem skutecznie odpowiadał Marco Reus (przy jednej bramce asystę zaliczył Łukasz Piszczek). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Paco Alcacer. Polski napastnik trafił do siatki jeszcze raz, w doliczonym czasie gry po strzale piętką, ale był na spalonym i bramka nie została uznana.

Niemieckie media przyznają oceny w skali od 1 do 6, gdzie najlepszą możliwą notą jest "1".

Monachijski serwis "Abendzeitung" ocenił jedynie piłkarzy Bayernu. Lewandowskiemu przyznał notę "1". "Kompletnie bombowy, był groźny w każdej akcji" - podkreślono w opisie. Dodatkowo przypomniano, że polski napastnik swojemu byłemu klubowi strzelił już 13 goli.

Portal sport.de przyznał Lewandowskiemu ocenę "1.5". "Od samego początku był bardzo widoczny" - podkreślił niemiecki serwis, który przypomniał, że zanim reprezentacyjny kapitan zdobył 2 gole, był bliski trafienia do siatki już w 3. minucie. "Później nieco przyhamował" - dodano.

Ten sam serwis Piszczkowi przyznał ocenę "2.5". "Miał wiele pracy na prawej stronie przeciwko Ribery'emu i Alabie. W drugiej połowie zrobił solidne wrażenie". W sport.de maksymalnie oceniono Marco Reusa.

Od portalu sport1 Lewandowski dostał "2". "Miał ciężkie zadanie przeciwko Akanjiemu i Zagandou, ale pokazał klasę, strzelając dwa gole". Wyższą ocenę otrzymał tylko Reus. Piszczek dostał z kolei notę "2.5". "W obronie uważny, w ataku dawał za mało impulsów" - tak argumentowano ocenę.

Lewandowski "2" otrzymał także od niemieckiej wersji SkySport. "Na początku, skupiony głównie na nieudanych protestach, później już na swojej pracy". Z piłkarzy Bayernu równie wysoką notę dostał tylko Serge Gnabry. Reusa oceniono na "1", z kolei Piszczkowi przyznano jedynie "3": "W początkowym okresie miał ogromne problemy z wysokim tempem Bayernu".

Po hicie Bundesligi Borussia Dortmund ma już 7 punktów przewagi nad Bayernem. Na tę chwilę Bawarczycy są na trzecim miejscu, ale po niedzielnych meczach 11. kolejki mogą spaść nawet na piątą pozycję.

Kto był bohaterem spotkania Borussia - Bayern?