El. ME U-19: Polacy rozgromili Kazachstan

W drugim meczu turnieju pierwszej rundy eliminacji mistrzostw Europy Polska 4:0 pokonała Kazachstan i po dwóch meczach ma w dorobku 4 punkty.

Michał Piegza
reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Po remisie w meczu z Irlandią Północną reprezentacja Polski do lat 19 4:0 pokonała Kazachstan. Biało-czerwoni na prowadzenie wyszli po kwadransie, kiedy do siatki trafił Maik Nawrocki. Przed przerwą wynik podwyższył Maciej Żurawski. Obydwa gole padły po stałych fragmentach gry.

W drugiej części Polacy zdobyli kolejne dwa gole. Okazji nie zmarnował zawodnik Ruchu Chorzów Mateusz Bogusz, który do siatki trafiła  71. minucie po podaniu Huberta Sobola. Od 77. minuty rywale grali w osłabieniu. Za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Sanżar Ajtym. W doliczonym czasie wynik spotkania na 4:0 ustalił Jakub Kiwior, który wykorzystał rzut karny.

W wieczornym spotkaniu Serbia zmierzy się z gospodarzem turnieju Irlandią Północną. Polacy we wtorek zmierzą się z zespołem z Bałkanów. Do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny.

Polska U-19 - Kazachstan U-19  4:0 (2:0)
1:0 - Nawrocki 15'
2:0 - Żurawski 45'
3:0 - Bogusz 71'
4:0 - Kiwior (k.) 90+1'

Polska: Paweł Sokół - Kacper Michalski, Maik Nawrocki, Jakub Kiwior, Marcin Grabowski - Mateusz Młyński (72' Michał Skóraś), Hubert Kisiel (88' Krzysztof Kubica), Maciej Żurawski (83' Kamil Piątkowski), Mateusz Bogusz (83' Łukasz Poręba), Hubert Sobol (72' Kacper Wełniak) - Jan Łoś.

Kazachstan: Danił Ustimienko - Sanżar Ajtym, Alim Iljasow, Żantorie Żumadiłow, Bieksułtan Szamszy - Aleksandr Usaczew (46' Arman Kieniesow), Andriej Ulszyn (46' Sułtan Sagnajew), Żasułan Kairkienow, Madi Żakipbajew (90+2' Tair Nursieitow), Rusłan Machan (46' Dmitrij Baczek) - Lew Skworcow (73' Damir Bitusupow).

Żółte kartki: Kisiel, Grabowski (Polska) oraz Ajtym, Baczek (Kazachstan).

Czerwona kartka: Ajtym (Kazachstan) /77', za dwie żółte/.