Towarzysko: Katar znów sprawił niespodziankę, tym razem remis z Islandią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gabriel Rossi / Reprezentacja Islandii
Getty Images / Gabriel Rossi / Reprezentacja Islandii

Pięć dni po sensacyjnym zwycięstwie ze Szwajcarią (1:0), reprezentacja Kataru sprawiła kolejną niespodziankę i w towarzyskim spotkaniu zremisowała z Islandią 2:2.

Azjaci objęli prowadzenie już w 3. minucie po strzale Hassana Al Haidosa. Później jednak wszystko zdawało się wracać do normy, bo świetnym uderzeniem z rzutu wolnego (piłka odbiła odbiła się jeszcze od wewnętrznej części słupka) wyrównał Ari Skulason, zaś na początku drugiej połowy rzut karny pewnie wykorzystał Kolbeinn Sigthorsson.

Mimo to Katarczycy zdołali się podnieść i w 68. minucie do siatki trafił Boualem Khoukhi, któremu asystował Akram Afif - ten sam, który w ubiegłą środę zapewnił drużynie Felixa Sancheza sensacyjny triumf nad Szwajcarią.

Islandia - Katar 2:2 (1:1) 0:1 - Hassan Al Haidos 3' 1:1 - Ari Skulason 29' 2:1 - Kolbeinn Sigthorsson (k.) 56' 2:2 - Boualem Khoukhi 68'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Islandia zakwalifikuje się do Euro 2020?