Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Reprezentacja U-21 podbiła serca kibiców. TVP i Polsat walczą o prawa do MME 2019

Po sukcesie zespołu Czesława Michniewicza w barażach do MME 2019 licencja do pokazywania mistrzostw Europy we Włoszech i w San Marino dla polskiego nadawcy podrożała blisko dziesięciokrotnie. Teraz w grę wchodzi kwota kilku milionów euro.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłkarze reprezentacji Polski U-21 Newspix / Łukasz Skwiot / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski U-21

O zakup licencji do przyszłorocznych mistrzostw Europy U-21 w naszym kraju walczy TVP i Polsat - dowiedział się portal sport.pl. Impreza, w której wystąpi reprezentacja Polski (po zwycięskich barażach z Portugalią), odbędzie się na boiskach we Włoszech i w San Marino w dniach 16-30 czerwca 2019 r.

- Pokazywanie piłki młodzieżowej czy kobiecej w wydaniu reprezentacyjnym też jest naszą misją. Na razie trwają negocjacje, by obniżyć cenę za licencję, do której nadawca będzie musiał zarezerwować fundusze na koszty techniczne transmisji i obsługę imprezy na Półwyspie Apenińskim - przyznał dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, cytowany przez sport.pl.

Sukces drużyny Czesława Michniewicza sprawił, że wartość licencji na pokazywanie finałów MME 2019 dla polskiej telewizji znacznie wzrosła. Przed rywalizacją Biało-Czerwonych w barażach cena za prawa do pokazywania turnieju była bowiem blisko 10 razy niższa od tej, którą żąda teraz UEFA (mówi się o kwocie kilku milionów euro).

Szef TVP Sport zdradził też, że publiczny nadawca jest blisko zakupienia licencji na MŚ U-20, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce (od 20 maja do 15 czerwca). Kadra Jacka Magiery swoje mecze grupowe rozegra w Łodzi. Losowanie grup zostanie przeprowadzone 24 lutego w Sopocie.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Mourinho nie jest już "special one". "Przestał się rozwijać"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
sport.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×