II liga: przemiana w szatni Rozwoju. Katowiczanie opuścili strefę spadkową

Przeciętnie grający w pierwszej połowie Rozwój Katowice powrócił z szatni na boisko odmieniony i wygrał 3:1 z Błękitnymi Stargard.

drużyna Rozwoju Katowice Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA / Na zdjęciu: drużyna Rozwoju Katowice
Rozwój Katowice był przed spotkaniem z Błękitnymi Stargard najgorszym klubem w lidze pod kątem wyników na własnym stadionie. Okazja do podreperowania statystyk była dobra i została wykorzystana. Po pierwszej połowie Rozwój co prawda przegrywał wskutek gola "do szatni" Mateusza Kwiatkowskiego, ale później przejął w stu procentach panowanie nad wydarzeniami na murawie.

Reakcja katowiczan po przerwie była znakomita. Trener zmobilizował podopiecznych i dokonał od razu dwóch ofensywnych zmian. Na boisko wbiegli z ławki rezerwowych Damian Niedojad oraz Rafał Kuliński. Pomogli oni odwrócić rezultat 0:1 na 3:1. Błękitni pod naporem Rozwoju zachowywali się katastrofalnie i nie przypominali siebie z pierwszej części meczu.

Dzięki trzem punktom Rozwój opuścił strefę spadkową, w której zamiast niego znajdują się Olimpia Elbląg, ROW 1964 Rybnik, Pogoń Siedlce oraz Siarka Tarnobrzeg. Do końca rundy jesiennej pozostała jedna kolejka.

Gryf Wejherowo odniósł tylko jedno zwycięstwo w sześciu poprzednich meczach, więc nie przystąpił do pojedynku z Resovią w roli faworyta. Niepokonany w lidze od 6 października beniaminek wydawał się mieć więcej argumentów po swojej stronie. Dlatego zwycięstwo 1:0 ekipy ze Wzgórza Wolności jest małym zaskoczeniem. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Wicki z rzutu karnego. Gryf zmniejszył stratę w tabeli do pokonanego przeciwnika z dziewięciu do sześciu punktów.

20. kolejka II ligi:

Rozwój Katowice - Błękitni Stargard 3:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Kwiatkowski (k.) 45'
1:1 - Daniel Paszek 51'
2:1 - Damian Niedojad 64'
3:1 - Mateusz Wrzesień 78'

Gryf Wejherowo - Resovia 1:0 (0:0)
1:0 - Krzysztof Wicki (k.) 80'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Rozwój Katowice utrzyma się w tym sezonie na szczeblu centralnym?