Ligue 1: zespół Igora Lewczuka przerwał niesamowitą serię Paris Saint-Germain!

14 triumfów Paris Saint-Germain z kolei w Ligue 1 2018/2019 i basta. Zwycięski pochód mistrzów Francji w 15. kolejce przerwała ekipa Girondins Bordeaux (2:2). W zespole Żyrondystów nie wystąpił kontuzjowany Igor Lewczuk.

Tomasz Rosiński
Neymar (przy piłce) podczas meczu z Girondins Bordeaux PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Neymar (przy piłce) podczas meczu z Girondins Bordeaux
Paryżanie w niedzielnym starciu z Girondins chcieli przedłużyć swoją niesamowitą zwycięską serię w rodzimych rozgrywkach (do piętnastu wygranych z rzędu), ale tego nie udało im się zrealizować.

Od początku rywalizacji gospodarze grali bardzo czujnie oraz agresywnie w obronie i nie pozwalali na zbyt wiele szybkim skrzydłowym PSG. Podopieczni Thomasa Tuchela tego dnia nie zachwycali jak w poprzednich spotkaniach, bo grali zbyt wolno, a przez to przewidywalnie dla rywala.

Jednakże praktycznie pierwsza składna akcja przyjezdnych zakończyła się bramką. W 34. minucie potyczki świetnie podania między sobą wymienili Neymar i Dani Alves, a piłkę pewnym strzałem do siatki skierował ten pierwszy.

Wydawało się, że zawodnicy paryscy zawodnicy pójdą za ciosem, zaś ich kolejne gole są kwestią czasu, lecz tak się nie stało. Niedługo po zmianie stron piłkarze z Bordeaux zaskoczyli przeciwnika, gdyż po zagraniu od Francoisa Kamano wyrównał Jimmy Briand.

Gospodarze po zdobytej bramce zaczęli atakować odważniej i w 66. minucie nadziali się na kontrę ze strony Paris Saint-Germain. Julian Draxler zagrał świetne, prostopadłe podanie z głębi pola, natomiast Costila w sytuacji sam na sam pokonał Kylian Mbappe Lottin.

Stracony gol nie podłamał graczy Girondins Bordeaux, którzy walczyli ambitnie i na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do remisu 2:2 za sprawą rezerwowego Andreasa Corneliusa. Już do ostatniego gwizdka wynik nie uległ zmianie i Żyrondyści sensacyjnie zdobyli jeden punkt.