Raport z kadry: Linetty przypomniał się selekcjonerowi, podcięte skrzydła i szok Piątka

Maciej Kmita

Asysta Olkowskiego, czerwień Cionka

To nie był udany weekend dla reprezentacyjnych obrońców. Kamil Glik wciąż nie gra z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela - jego pauza trwa już ponad miesiąc. Pod jego nieobecność Monaco przerwało serię spotkań bez wygranej, ale w ten weekend uległo Montpellier (1:2).

Jan Bednarek po raz szósty z rzędu nie załapał się nawet do kadry meczowej Southampton. Dobrą wiadomością dla Polaka jest to, że po meczu z Manchesterem United (2:2) zwolniony został Mark Hughes, który nie stawiał na reprezentanta Polski. Z kolei Thiago Cionek występ w spotkaniu z Empoli (2:2) zakończył już w 49. minucie, kiedy został ukarany czerwoną kartką za faul.

Tradycyjnie od pierwszego gwizdka zagrali Bartosz Bereszyński, Adam Dźwigała, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Paweł Olkowski, Rafał Pietrzak i Maciej Rybus. Olkowski w meczu z Wigan Athletic (1:1) zanotował nawet asystę przy golu Willa Buckleya - to jego trzecia w sezonie.

Marcin Kamiński Fortuna Duesseldorf 1. FSV Mainz 05 0:1 90 0 0 Bundesliga
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów Czornomorec Odessa mecz w poniedziałek - - - Liga ukraińska
Hubert Matynia Pogoń Szczecin Piast Gliwice mecz w poniedziałek - 0 0 Lotto Ekstraklasa
Paweł Olkowski Bolton Wanderers Wigan Athletic 1:1 90 0 1 The Championship
Rafał Pietrzak Wisła Kraków Miedź Legnica 0:2 90 0 0 Lotto Ekstraklasa