Premier League: Łukasz Fabiański obronił rzut karny! Wygrana West Hamu United

Łukasz Fabiański pokazał klasę. Polak obronił rzut karny, a jego West Ham United ostatecznie pokonał u siebie Cardiff City 3:1.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Kluczowa sytuacja miała miejsce w 35. minucie. Marko Arnautović sfaulował w obrębie szesnastki Juniora Hoiletta i sędzia Graham Scott wskazał na "wapno". Odpowiedzialność wziął na siebie Joe Ralls, który spróbował strzału w lewy narożnik, jednak nasz reprezentant wyczuł jego intencje i bardzo pewną interwencją złapał piłkę.

Do przerwy na Stadionie Olimpijskim w Londynie bramki nie padły, za to po zmianie stron Młoty potrzebowały zaledwie kwadransa, by pozbawić beniaminka złudzeń. Po dublecie Lucasa Pereza i jednym golu Michaila Antonio wygrały 3:1 (w doliczonym czasie rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Josh Murphy).

Łukasz Fabiański zaliczył we wtorek 15. występ w obecnym sezonie Premier League i ma na koncie dwa czyste konta.

Pełną pulę zgarnęło też AFC Bournemouth, które pokonało na Dean Court Huddersfield Town 2:1. Całe spotkanie na ławce Wiśni przesiedział Artur Boruc.

W pierwszej połowie rozstrzygnął się mecz Brighton and Hove Albion z Crystal Palace. Już schodząc na przerwę Mewy prowadziły 3:0 i choć po zmianie stron dały sobie wbić jedną bramkę, to pewnie sięgnęły po trzy punkty. Orły od 28. minuty grały w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Shane Duffy.