Manchester United - Arsenal: nieziemski poziom i widowiskowa wymiana ciosów

Wspaniały mecz na Old Trafford! W hicie 15. kolejki Premier League Arsenal dwukrotnie prowadził z Manchesterem United, ale skończyło się remisem 2:2.

Dominik Polesiński
Marcus Rashford (z lewej) i Sokratis Papastathopoulos (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Marcus Rashford (z lewej) i Sokratis Papastathopoulos (z prawej)
Jose Mourinho tłumacząc się ze słabych wyników Manchesteru United mówił, że brakuje mu w środku pola "wściekłych psów". Zobaczył je w pierwszym kwadransie starcia z Arsenalem. Gospodarze wyszli na boisko w mocno odmienionym składzie (7 zmian w porównaniu do ostatniego meczu z Southampton). Przypominali grupę wkurzonych facetów. Z zaciśniętymi zębami błyskawicznie doskakiwali do rywala z piłką, a ich wysoki pressing całkowicie zaskoczył przeciwnika. Arsenal na początku meczu skupił się na tym jak skutecznie opuścić własną połowę.

Kiedy napór Czerwonych Diabłów opadł wyszło na jaw jaki pomysł na ten mecz ma Unai Emery. Goście atakowali wyłącznie lewym skrzydłem, licząc na błąd debiutanta, bo Diogo Dalot w lidze wybiegł w podstawowej jedenastce po raz pierwszy. Jedna z takich akcji zakończyła się rzutem rożnym, po którym padł gol. Lucas Torreira dośrodkował do Shkodrana Mustafiego. Strzał głową Niemca miał już w rękach David de Gea, ale piłka mu się wymknęła. Desperackie wybicie obrońcy gospodarzy nie pomogło. Sędzia dostał komunikat od systemu goal-line, że piłka przekroczyła linię bramkową i wskazał na środek boiska.

Jose Mourinho siedział z ponurą miną zaledwie kilka minut. Matteo Guendouzi podciął Martiala przed własnym polem karnym i gospodarze wykorzystali okazję. Strzał z rzutu wolnego odbił do boku bramkarz, ale piłkę przed linią końcową zatrzymał jeszcze Ander Herrera. Stojącego przed bramką Anthony'ego Martiala lepiej się obsłużyć nie dało.

W drugiej połowie piłkarzy poniosła fantazja przez co gra była jak przepyszne ciastko, którym można delektować się bez końca. Wszystko działo się błyskawicznie. Arsenal objął prowadzenie za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej Alexandra Lacazette'a. Olbrzymi błąd popełnił Marcos Rojo, który stracił piłkę przed własnym polem karnym, a później bezskutecznie ratował się desperackim wślizgiem. Nie minęła minuta, a znów był remis. Długie podanie do Lukaku, ten powalczył z obrońcami, a gdy wydawało się, że piłkę przejmie Bernd Leno, nogę chytrze wstawił Jesse Lingard. Piłka przeleciała pomiędzy nogami bramkarza i wpadła do siatki.

Bliżej wygranej był Arsenal. Pojedynek oko w oko z bramkarzem przegrał schowany gdzieś przez cały mecz Pierre-Emerick Aubameyang, a Henrich Mchitarjan koszmarnie spudłował z dwóch metrów. W ostatnich minutach skórę gospodarzom uratował de Gea, intuicyjnie odbijając "bombę" Bellerina.

Manchester United - Arsenal FC 2:2 (1:1)
0:1 - Shkodran Mustafi 26'
1:1 - Anthony Martial 30'
1:2 - Alexandre Lacazette 68'
2:2 - Jesse Lingard 69'

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Eric Bailly, Chris Smalling, Marcos Rojo (72' Marouane Fellaini), Matteo Darmian, Nemanja Matić, Ander Herrera, Jesse Lingard (75' Paul Pogba), Anthony Martial (63' Romelu Lukaku), Marcus Rashford.

Arsenal FC: Bernd Leno - Hector Bellerin, Sokratis Papastathopoulos, Shkodran Mustafi, Rob Holding (36' Stephan Lichtsteiner), Sead Kolasinac, Matteo Guendouzi, Lucas Torreira, Aaron Ramsey (46' Henrich Mchitarjan), Alex Iwobi (64' Alexandre Lacazette), Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Rojo, Lingard, Matić (Manchester) oraz Mustafi, Bellerin, Torreira (Arsenal).

1:1 - James Maddison 74'

Tottenham Hotspur - Southampton FC 3:1 (1:0) 1:0 - Harry Kane 9' 2:0 - Lucas 51' 3:0 - Heung-Min Son 55' 3:1 - Charlie Austin 90+3'