Barcelona zainteresowana pomocnikiem Juventusem. Może wyłożyć 60 milionów euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Rodrigo Bentancur
Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Rodrigo Bentancur
zdjęcie autora artykułu

Udane występy Rodrigo Bentancura w Juventusie Turyn wzbudziły zainteresowanie Barcelony. Mistrzowie Hiszpanie chcieliby pozyskać 21-letniego zawodnika.

Mało kto spodziewał się, że Rodrigo Bentancur będzie odgrywał w Juventusie Turyn tak ważną rolę. W rundzie jesiennej zeszłego sezonu był głównie zmiennikiem. W ostatnich miesiącach mistrzów Włoch prześladowały kontuzje i Bentancur otrzymał szanse gry, które w pełni wykorzystał.

Obecnie jest podstawowym zawodnikiem Juventusu. Ostatnie dziesięć meczów rozegrał w pełnym wymiarze czasowym i zdobył w nich dwie bramki. Włoskie media zachwycają się 21-letnim zawodnikiem sprowadzonym rok temu z Boca Juniors.

Rodrigo Bentancur zaczął wzbudzać zainteresowanie innych czołowych klubów. Według informacji Corriere dello Sport wykupić go z Juventusu planuje FC Barcelona, która szykuje ofertę na 60 milionów euro.

Włosi z pewnością będą chcieli zatrzymać tego zawodnika w swoim składzie. Szczególnie, że według klauzuli zawartej w kontrakcie aż 50 proc. kwoty od następnego transferu ma trafić do Boca Juniors, choć Juventus będzie chciał zmienić ten warunek.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Błysk Milika na wagę trzech punktów. Piękny gol Polaka [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: