Premier League: ogromne emocje na Goodison Park. Everton znowu traci punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu:  Christian Kabasele i Richarlison
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Christian Kabasele i Richarlison

Everton na zakończenie 16. kolejki Premier League zremisował na Goodison Park z Watfordem 2:2. Gospodarze przegrywali, ale w 96. minucie bramkę na wagę jednego punktu zdobył Lucas Digne.

W tym artykule dowiesz się o:

"The Toffees" potrzebowali zwycięstwa, ponieważ w dwóch poprzednich meczach ligowych zdobyli tylko jedno "oczko". Rywal wydawał się wymarzony na przełamanie. Watford od dawna nie zaznał smaku trzech punktów.

Pierwsi do siatki trafili piłkarze Marco Silvy. Już w 15. minucie Richarlison wykorzystał podanie od Andre Gomesa i otworzył wynik meczu. Brazylijczyk wbił tym samym piłkę do bramki swojej byłej drużynie. Przed zmianą stron, kibice nie zobaczyli więcej goli.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej ciekawsza. Przyjezdni stan meczu wyrównali w 63. minucie po samobójczym trafieniu Seamusa Colemana. Dwie minuty później, Jordan Pickford znowu musiał wyciągać piłkę z siatki. Abdoulaye Doucoure wyprowadził "Szerszenie" na prowadzenie i całe Goodison Park zamarło. Drużyna z niebieskiej części Liverpoolu rzuciła się do odrabiania strat. Już w 67. minucie powinno być 2:2. Jeden z liderów "The Toffees" - Gylfi Sigurdsson zmarnował jednak rzut karny. Gdy wydawało się, że Watford w końcu wygra, bramkę na wagę remisu strzelił Lucas Digne.

Everton zajmuje siódme miejsce w tabeli Premier League. Watford po znakomitym początku spada coraz niżej. Piłkarze z Vicarage Road są już na odległym dwunastym miejscu i nie będzie im łatwo z obecną grą zakończyć sezonu 2018/2019 w pierwszej dziesiątce.

Everton - Watford 2:2 (1:0)

1:0 - Richarlison 15' 1:1 - Coleman (sam.) 63' 1:2 - Doucoure 65' 2:2 - Digne 90+6'