WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nagroda im. B. Tomaszewskiego: zwycięstwo Mirosława Żukowskiego

Mirosław Żukowski otrzymał prestiżową nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Wśród nominowanych był też Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty. W kategorii Reportaż prasowy/internetowy walczył z kolei Paweł Kapusta.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / WP SportoweFakty / Redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego otrzymuje dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą. W tym roku statuetkę odebrał Mirosław Żukowski z "Rzeczpospolitej". To czwarty laureat nagrody ustanowionej przez magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego. 

Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się także Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty, oraz Jacek Laskowski, komentator z TVP Sport. Nominacje przyznano na podstawie rekomendacji szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych, w tym laureatów poprzednich edycji konkursu: Stefana Szczepłka, Włodzimierza Szaranowicza i Pawła Wilkowicza.

***

O zwycięstwo w kategorii Reportaż prasowy/internetowy walczył Paweł Kapusta. Dziennikarz WP SportoweFakty nominację do konkursu otrzymał dzięki reportażowi "Mój pseudonim: Grabarz" dla WP Magazyn, który opowiada o realiach pracy strażników więziennych i lekarzy w więzieniach.

W tej kategorii nagroda została przyznana Ewie Winnickiej i Cezaremu Łazarewiczowi za reportaż "Zbrodnia na skrzyżowaniu w Jičínie".

Dla Pawła Kapusty była to druga nominacja do konkursu Grand Press. Przed rokiem dziennikarz WP SportoweFakty, za pracę pt. "Trudno kogoś ratować, gdy życie rozlewa się po podłodze i kapie z 5. na 4. piętro", obrazujący nieludzki system pracy ratowników medycznych, został nominowany w kategorii "Reportaż prasowy".

***

Podczas gali finałowej Grand Press, która odbyła się we wtorkowy wieczór Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, przyznano również tytuł Dziennikarza Roku 2018, który otrzymał/a Bertold Kittel (TVN i TVN24), wręczono nagrody Grand Press w kategoriach: News, Dziennikarstwo Śledcze, Publicystyka, Reportaż, Wywiad, Dziennikarstwo specjalistyczne oraz nagrody specjalne: Grand Press Economy i Grand Press Digital.

Laureaci Grand Press 2018:

Grand Press Digital: Onet
Grand Press Economy: Maciej Głogowski (Radio TOK FM).
Nagroda im. Bohdana Tomaszewskiego: Mirosław Żukowski (Rzeczpospolita).
News: "Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego" - Mateusz Baczyński, Kamil Dziubka, Andrzej Gajcy, Janusz Schwertner i Andrzej Stankiewicz (Onet).
Dziennikarstwo śledcze: "Polscy neonaziści" - materiał Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego ("Superwizjer" TVN 24, TVN).
Publicystyka: "Państwo prywatnej zemsty" - Andrzej Stankiewicz ("Tygodnik Powszechny").
Reportaż prasowy/internetowy: "Zbrodnia na skrzyżowaniu w Jičínie" - reportaż Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza ("Ale Historia - Gazeta Wyborcza").
Reportaż radiowy: "Człowiek, którego nie znałem" - reportaż Katarzyny Michalak (Radio Lublin).
Reportaż telewizyjny/wideo: Cykl: "25 lat za niewinność" „"Utracona młodość Tomasza Komendy" - reportaże Grzegorza Głuszaka ("Superwizjer" TVN 24, TVN).
Wywiad: "Oskarżony, sędzia Tuleya" - wywiad Donaty Subbotko ("Magazyn Świąteczny - Gazeta Wyborcza") z sędzią Igorem Tuleyą.
Dziennikarstwo specjalistyczne: Cykl o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie - Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki ("Dziennik Gazeta Prawna").
Dziennikarz roku: Bertold Kittel (TVN i TVN24).

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Fatalny mecz na szczycie Lotto Ekstraklasy. "Kit zamiast hitu"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • GMK36 0
  A zgadnijcie kto jest sposorem nagrody ...
  ... :)
  To będziecie mieli wszystko jasne
  .... Niemcy
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • krzychost 0
  Onet, TVN, wyborcza Tuleja zabrakło jeszcze Timmenmansa i Michnika a może obu braci - sędziego Stalinowskiego na dokładke - CO TO PLEJADA KOMUCHÓW
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Fata 0
  Kapusta nie dogadała się z sałatą i wyszedł bigos. Fachowość tych dziennikarzy WP i SF na czele z Kołodziejczykiem to farsa tego zawodu. Jeden z drugim zajmują się kilkoma dziedzinami a żadnej nie znają naprawdę dobrze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×