Genoa rozgromiła rywala w sparingu. Krzysztof Piątek znów strzelił bramki

W ramach przygotowań do wyjazdowego spotkania z AS Romą w 16. kolejce Serie A, drużyna Genoa CFC rozegrała sparing. Zespół Krzysztofa Piątka rozgromił 8:0 Imperię, a polski napastnik dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Szymon Łożyński
Krzysztof Piątek Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Obie bramki 23-latek zdobył jeszcze w pierwszej połowie. W niej Cesare Prandelli desygnował do gry zawodników, którzy najprawdopodobniej wybiegną w podstawowej jedenastce przeciwko AS Romie.

Genoa CFC zagrała w ustawieniu 3-5-2, czyli w tym samym w jakim rozpoczęła ostatni ligowy mecz ze SPAL (1:1, bramka z rzutu karnego Krzysztofa Piątka). W tamtym spotkaniu zespół polskiego napastnika nie zagrał jednak długo w tym ustawieniu, ponieważ już w 11. minucie meczu czerwoną kartkę otrzymał Domenico Criscito.

Z kolei w czwartkowym towarzyskim starciu, oprócz Piątka, z bardzo dobrej strony pokazał się inny napastnik. Mowa o Andrei Favilli, który w drugiej połowie popisał się hat-trickiem. W bieżącym sezonie 21-latek zagrał tylko w dwóch spotkaniach Genoa w Serie A. Czwartkowym występem zasygnalizował jednak trenerowi Prandelliemu zwyżkę formy.

Pojedynek AS Roma z Genoa zaplanowano na niedzielę 16 grudnia na 20:30. Po 15 kolejkach rozgrywek zespół Krzysztofa Piątka zajmuje 15. miejsce w tabeli Serie A. Klub z Rzymu sklasyfikowany jest na 8. pozycji.

Wyjściowy skład Genoa CFC w czwartkowym sparingu: Radu - Biraschi, Romero, Zukanovic - Romulus, Hiljemark, Sandro, Bessa, Lazovic - Piatek, Kouamé

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek strzeli przynajmniej jedną bramkę w meczu przeciwko AS Roma?