Primera Division: Celta Vigo nie doskoczyła do pucharowiczów. Leganes przedłużyło passę

Celta Vigo dalej w połowie stawki. Piłkarze Miguela Cardoso zremisowali u siebie z Leganes 0:0. Okazji nie brakowało, zawodziła skuteczność.

Maciej Siemiątkowski
Youssef En-Nesyri (z lewej) i David Costas (z prawej) PAP/EPA / Salvador Sas / Na zdjęciu: Youssef En-Nesyri (z lewej) i David Costas (z prawej)
Dotąd Miguel Cardoso, nowy trener Celty Vigo, nie bawił się w półśrodki. Jego drużyna albo wygrywała albo przegrywała. Nic pomiędzy. Do piątku. W piątym meczu pod jego wodzą drużyna zremisowała z Leganes. I to bezbramkowo. Na otwarcie 16. kolejki La Liga brakowało emocji.

A wynik mógł się przełamać już po niespełna kwadransie gry. Maximiliano Gomez urwał się spod krycia w polu karnym Leganes i doskoczył do dośrodkowania z prawej strony. Pozycję miał dogodną, jednak strzał pozostawiał wiele do życzenia. Piłka powędrowała daleko obok słupka. To jedyna z groźniejszych okazji jaką przyszło oglądać kibicom do przerwy.

Ale wybornie w drugą połowę weszli rywale z Leganes. W 48. minucie do dogrania z połowy boiska wybiegł Youssef En-Nesyri. Napastnik przyjął piłkę i stanął oko w oko z bramkarzem. Ruben Blanco obronił bez większych problemów. Ale w końcówce przycisnęli gospodarze. Liczyli na kolejne zwycięstwo przed własnymi kibicami. Ostatnio wygrali 2:0 z beniaminkiem Huescą po dublecie Iago Aspasa. Tym razem snajper Celty nie miał pomysłu na defensywę rywali. Zagrał cały mecz, ale oddał tylko jeden celny strzał.

W brodę może sobie pluć szczególnie Brais Mendez. Hiszpan był trzecim, po Maxi Gomezie i Francisco Beltranie, który poważnie zagroził Ivanowi Cullearowi. Bramkarz zwycięsko wyszedł ze starcia z pomocnikiem, który trafił prosto w niego. Celta musi zadowolić się remisem. Zwycięstwo zbliżyłoby ją do strefy pucharowej. Na razie piłkarze Cardoso tracą punkt do szóstego Levante, które w niedzielę zagra z FC Barcelona. Z kolei powody do radości ma Leganes. Ogórki zremisowały po raz drugi z rzędu, ale nie przegrali już ósmego spotkania z rzędu.

Celta Vigo - CD Leganes 0:0

Celta: Blanco - Mallo, Araujo, Costas, Junca – Mendez, Jozabed (62' Beltran), Yokuslu, Boufal (71' Sisto) - Aspas, Gomez.

Leganes: Cuellar - Juanfran, Bustinza, Omeruo, Siovas, Silva - Vesga, Gumbau, Oscar Rodriguez (86' Ojeda) - Carrillo (80' Eraso), Nasjri (90+1' Merino).

Żółte kartki: Junca, Gomez, Costas (Celta) oraz Nasjri, Vesga, Cuellar (Leganes).

Kto będzie wyżej w tabeli Primera Division na koniec sezonu?