Massimiliano Allegri planuje odpoczynek dla Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo do tej pory w barwach Juventusu Turyn strzelił 12 bramek we wszystkich rozgrywkach. Trener Massimiliano Allegri chce mu dać trochę oddechu od piłki.

Dominika Pawlik
Cristiano Ronaldo Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
W sobotnich derbach postawa Cristiano Ronaldo sprawiła, że Juventus Turyn pokonał Torino 1:0. Zwycięskiego gola strzelił właśnie Portugalczyk i przy okazji była to bramka numer 5000 w rozgrywkach Serie A.

Piłkarz zdobył bramkę w 70. minucie i tym sposobem jego zespół jest na czele zmagań ligowych, mając aż 11 punktów przewagi nad kolejną drużyną. To skłoniło Massimiliano Allegriego do zastanowienia się nad podarowaniem wolnego swojemu gwiazdorowi.

- Ronaldo jest profesjonalistą, dba o wszystkie szczegóły, zawsze jest dobrze przygotowany. Powiedziałem mu już, że przegapi któryś z kolejnych meczów, przeciwko Romie, Atalancie lub Sampdorii - mówił trener Juventusu.

Takie działanie sugerował jeszcze przed derbami. - To dobry moment na takie działania, potrzebujemy, żeby zawodnicy zachowali jak najwięcej energii na dalszą część sezonu - mówił.

Po starciach z Romą, Atalantą i Sampdorią, Juventus będzie mieć przerwę w rozgrywkach.

Przypomnijmy, że transfer Cristiano Ronaldo do ekipy mistrza Włoch kosztował 112 milionów euro. Portugalczyk jest na szczycie listy strzelców w Serie A razem z Krzysztofem Piątkiem, rewelacją rozgrywek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Cristiano Ronaldo jest najlepszym piłkarzem na świecie?