Bundesliga: efektowna wygrana RB Lipsk, Eintracht Frankfurt lepszy od Bayeru Leverkusen

W niedzielnych meczach 15. kolejki Bundesligi RB Lipsk pokonało 1.FSV Mainz 4:1, a Eintracht Frankfurt wygrał z Bayerem Leverkusen 2:1.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
RB Lipsk walczy o miejsce w Lidze Mistrzów i w starciu z 1.FSV Mainz nie mogło sobie pozwolić na porażkę. Mecz idealne rozpoczął się dla zespołu wspieranego przez koncer Red Bull. Już w 14. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Yussufa Poulsena, który wykorzystał podanie Kevina Kampla. Po chwili było już 2:0, a po raz drugi z gola cieszył się Poulsen. Tym razem asystował mu Timo Werner.

Goście jeszcze przed przerwą zdołali odrobić część strat. Levin Oztunali dograł w pole karne, gdzie głową gola strzelił Karim Onisiwo. To było jednak wszystko, na co było stać przyjezdnych. W drugiej połowie RB miało kilka okazji do tego, by podwyższyć prowadzenie i bramkę udało się dwukrotnie strzelić Wernerowi.

Sporo emocji dostarczyło starcie we Frankfurcie. W 19. minucie piłkarze Bayeru Leverkusen cieszyli się z gola, ale po długiej analizie VAR sędzia Felix Brych trafienia nie uznał, gdyż na spalonym był Karim Bellarabi. Eintracht dostał drugie życie i szansę wykorzystał. W 28. minucie było 1:0 dla gospodarzy po golu Danny'ego da Costy, który wykorzystał dogranie Filipa Kosticia.

Eintracht miał kilka okazji, by podwyższyć prowadzenie, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. To udało się w 57. minucie Kosticiowi, któremu asystował Sebastien Haller. Goście po chwili odpowiedzieli trafieniem Bellarabiego