Bundesliga: Marcin Kamiński zatrzymał lidera! Sensacyjna porażka Borussii Dortmund

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Łukasz Piszczek (z lewej) i Oliver Fink (z prawej)

Lider Bundesligi zatrzymany! Borussia Dortmund sensacyjnie przegrała na boisku walczącego o utrzymanie beniaminka. Fortuna Duesseldorf wygrała 2:1. Świetny mecz rozegrał Marcin Kamiński.

Marcin Kamiński szykował się na ciężką przeprawę. Do Duesseldorfu na Esprit Arena przyjechał lider Bundesligi, który w tym sezonie nie wygrywa, a wręcz połyka rywali. Wydawało się zatem, że polskiego obrońcę Fortuny czeka bardzo trudny egzamin, niemal niemożliwy do zdania. Tymczasem okazało się, że nie taki diabeł straszny, a sam Kamiński jest świetnie przygotowany do testu.

Borussia, w której składzie wybiegł Łukasz Piszczek, grała bardzo pasywnie. Gospodarze jednak nie odsłaniali gardy i ograniczali się wyłącznie do kontr. W pierwszej połowie udało się wyprowadzić trzy identyczne. Długie podanie do osamotnionego w ataku Dodiego Lukebakio, a ten na różne sposoby kombinował jak zaskoczyć bramkarza. Pierwsze dwie próby łatwo obronił Roman Burki, ale w 22. minucie w sytuacji sam na sam był bezradny.

Lider do przerwy wypracował sobie tylko jedną okazję. Po strzale Marco Reusa piłka trafiła do siatki, ale na linii uderzenia znalazł się Christian Pulisić. Sędzia uznał, że Amerykanin mimo iż przeskoczył nad piłką, przeszkodził bramkarzowi w interwencji. Zamiast gola był więc spalony.

Fortuna powinna podwyższyć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie (z kilku metrów do pustej bramki nie trafił Takashi Usami), ale jedynie odwlekło się to w czasie. W 56. minucie cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Jean Zimmer. Kto wie, być może pomocnik gospodarzy zdobył gola sezonu.

Borussia długo pracowała na gola i w 81. minucie udało się złapać kontakt z przeciwnikiem. Piszczek miękko dośrodkował z prawej strony boiska, a wprowadzony z ławki Paco Alcacer znów nie zawiódł, skutecznie dostawiając głowę. W roli rezerwowego Hiszpan trafia jak na zawołanie. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

Fortuna Duesseldorf - Borussia Dortmund 2:1 (1:0) 1:0 - Dodi Lukebakio 22' 2:0 - Jean Zimmer 56' 2:1 - Paco Alcacer 81'

Fortuna Duesseldorf: Michael Rensing - Matthias Zimmermann, Kaan Ayhan, Marcin Kamiński, Niko Giesselmann, Marcel Sobottka (70' Adam Bodzek), Oliver Fink, Jean Zimmer, Takashi Usami (87' Benito Raman), Kevin Stoger, Dodi Lukebakio (88' Rouwen Hennings). Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Manuel Akanji (46' Omer Toprak), Abdou Diallo, Marcel Schmelzer, Axel Witsel, Thomas Delaney (60' Paco Alcacer), Christian Pulisić, Jacob Bruun Larsen (60' Jadon Sancho), Marco Reus, Mario Goetze.

Żółte kartki: Stoger (Fortuna) oraz Pulisić, Piszczek (Borussia).

Sędzia: Tobias Welz.

Inne workowe wyniki Bundesligi:

Borussia M'gladbach - 1.FC Nuernberg 2:0 (0:0)

1:0 - Thorgan Hazard 47' 2:0 - Alassane Plea 86'

Hertha Berlin - FC Augsburg 2:2 (2:2)

0:1 - Martin Hinteregger 8' 1:1 - Mathew Leckie 28' 2:1 - Ondrej Duda 31' 2:2 - Ja-Cheol Koo 39'

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:0 (2:0)

1:0 - Josuha Guilavogui 24' 2:0 - Wout Weghorst 44'