Bundesliga: VfL Wolfsburg wyszarpał zwycięstwo, Błaszczykowski poza składem

VfL Wolfsburg wyszarpał zwycięstwo w Augsburgu, a TSG 1899 Hoffenheim podzieliło się punktami z 1.FSV Mainz w ostatnich tegorocznych spotkaniach Bundesligi. Jakub Błaszczykowski po raz kolejny nie załapał się do meczowego składu swojej drużyny.
Łukasz Witczyk
PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Ja-Cheol Koo (z lewej) oraz Gian-Luca Itter

Sporo emocji dostarczył mecz w Augsburgu, gdzie gospodarze zmierzyli się z VfL Wolfsburg. Pierwsza połowa to absolutna dominacja Wilków, które w 33. minucie objęły prowadzenie. Wtedy to Joshua Guilavogui po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnym strzałem pokonał bramkarza. Po kilku chwilach było już 2:0. Bramkę zdobył William, ale miał sporo szczęścia, gdyż po jego strzale piłka odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła bramkarza.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do ataków i szybko zdobyli kontaktowego gola, a w 59. minucie był już remis. Bramki strzelili Rani Khedira oraz Sergio Cordova. Piłkarzom VfL Wolfsburg udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola dającego trzy punkty zdobył Yannick Gerhardt.

Punktami w ostatnim tegorocznym meczu Bundesligi podzieliły się TSG 1899 Hoffenheim i 1.FSV Mainz. Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze, którzy w 11. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Kerema Demirbay'a. Miejscowi krótko cieszyli się jednak z korzystnego wyniku. Po chwili wyrównał Jean Philippe Mateta. Obie drużyny miały później kilka szans na zdobycie bramki, ale brakowało im skuteczności.