Primera Division: męczarnie osłabionej Sevilli. Remis z Leganes

Sevilli nie udało się odskoczyć od goniącego jej Realu Madryt. Andaluzyjczycy z trudem zremisowali z Leganes 1:1. Pozostałe niedzielne mecze zakończyły się zwycięstwami Valencii i Rayo Vallecano.

Maciej Siemiątkowski
Unai Bustinza (z tyłu) i Wissam Ben Yedder (z przodu) PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Unai Bustinza (z tyłu) i Wissam Ben Yedder (z przodu)
Sevilla znowu pogubiła punkty. Piłkarze Pablo Machina liczyli w niedzielę na zwycięstwo z Leganes, by ze spokojem zacząć nowy rok i nie obawiać się o swoje trzecie miejsce w tabeli. Trener Andaluzyjczyków miał jednak obawy. Przed meczem nazwał Leganes " bardzo skomplikowanym rywalem". Nie pomylił się. Ogórki narzucili jego drużynie trudne warunki. I to już od pierwszych minut.

W piątej minucie Tomas Vaclik musiał wyciągać piłkę z siatki. Obrońcy Sevilli nie przypilnowali Mikela Vesgi, który w polu karnym doskoczył do dośrodkowania, uderzył głową i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze oszaleli z radości. A przyjezdni z wielkim trudem próbowali chociażby zbliżyć się do bramki Leganes.

W tunelu nerwy puściły Franco Vazquezowi. Argentyński pomocnik Sevilli nie wyszedł na drugą połowę. 29-latek już w tunelu otrzymał czerwoną kartkę za spięcie z arbitrem. Musiały paść wyzwiska. A męczarnie Andaluzyjczyków trwały dalej. Punkt uratowali rzutem na taśmę. W doliczonym czasie gry niezłą wrzutką z lewej strony popisał się Roque Mesa. Głową umiejętnie uderzył Wissam Ben Yedder i Sevilla ma trzy punkty przewagi nad czwartym Realem Madryt. Los Blancos zagrają z Villarrealem już w 2019 roku ze względu na występ w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Duże problemy mieli wcześniej zawodnicy Valencii. Nietoperze pokonały najsłabszą w lidze Huescę dopiero dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry. Gola na wagę zwycięstwa 2:1 strzelił Cristiano Piccini.

Niedzielną serię spotkań zakończył mecz Rayo Vallecano - Levante. Trzy punkty zapisał sobie walczący o utrzymanie zespół z przedmieść Madrytu.