Robili prezenty swoim kibicom. Oto najlepsi piłkarze 20. kolejki Lotto Ekstraklasy

Piłkarze Lechii Gdańsk ponownie opanowali jedenastkę kolejki. W 20. serii gier, ostatniej przed przerwą zimową, rządziła jak przez całą rundę jesienną drużyna znad morza.

Matus Putnocky (Lech Poznań, 1*)

Kolejorz zimuje na podium w tabeli. Pod wodzą Adama Nawałki poprawił wyniki w końcówce rundy jesiennej. Nie byłoby zwycięstwa 1:0 z Wisłą Kraków, gdyby nie interwencje Matusa Putnockiego. W 88. minucie bramkarz poznaniaków wyciągnął się jak struna i zatrzymał piłkę po strzale z dystansu Martina Kostala. W pierwszej połowie popisał się jeszcze lepszą paradą po uderzeniu Marcina Wasilewskiego. Zatrzymał też próbę Dawida Korta.