Puchar Anglii: przełamanie, pożegnanie i awans Chelsea FC

Przełomowe gole Alvaro Moraty dały Chelsea FC zwycięstwo 2:0 z Nottingham Forest. W prawdopodobnie ostatnim występie na Stamford Bridge zmarnował rzut karny Cesc Fabregas.

Alvaro Morata (z lewej) Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Alvaro Morata (z lewej)
Piłkarze Chelsea FC spotkali się z Nottingham Forest po raz czwarty w tym wieku. W dotychczasowych meczach strzelili 10 goli, a stracili tylko jedną bramkę. Kolejna konfrontacja z wygodnym przeciwnikiem znów pomogła londyńczykom w naprawieniu nędznych ostatnio statystyk w ofensywie. The Blues mieli jednak problem z umieszczeniem piłki w bramce i zrobili to dopiero po przerwie. Wcześniej przeżyli frustrujące 45 minut.

Gospodarze ruszyli do ataku od początku pojedynku. Szansę na pokazanie się dostali od Maurizio Sarriego między innymi Ethan AmpaduDavide Zappacosta i Emerson Palmieri. Wspomniani boczni obrońcy z Włoch i Brazylii przeprowadzili dynamiczne szarże w początkowych 10 minutach, ale nie zakończyli ich dobrymi dośrodkowaniami.

Zappacosta poprawił się i w 12. minucie uruchomił wrzutką Alvaro Moratę. Napastnik Chelsea miał świetną sytuację podbramkową, ale zbyt banalnym strzałem ułatwił interwencję golkiperowi Nottingham Forest. Łączony z Lazio defensor dał o sobie znać również trzema strzałami z dystansu. Dwie próby Zappacosty zatrzymał Luke Steele, a trzecią zablokował defensor.

W 30. minucie nie było wątpliwości, że na miano MVP pierwszej połowy zasługuje Luke Steele. Z reguły rezerwowy bramkarz Nottingham Forest zatrzymał piłkę po strzale Cesca Fabregasa z rzutu karnego. Sędzia gwizdnął po faulu Danny'ego Foxa na Rubenie Loftusie-Cheeku, ale Hiszpan nie wykorzystał ogromnej szansy na zmianę wyniku.

Chelsea FC zdobyła zwycięskie gole dopiero po przerwie. Jej przewagę udokumentowali akcjami Alvaro Morata i Callum Hudson-Odoi. Hiszpan dwukrotnie skierował piłkę do bramki Luke'a Steele'a po podaniach Anglika. Morata przerwał niemoc strzelecką zespołu i własną, ponieważ zdobył pierwszego gola od 4 listopada. Już w 59. minucie poszedł za ciosem i skompletował dublet. W kwadransie otwierającym drugą połowę rywalizacja została rozstrzygnięta. Było 2:0 i pozamiatane.

W 85. minucie ze Stamford Bridge pożegnał się Cesc Fabregas, który najpewniej zimą odejdzie z klubu. Zejście z boiska doświadczonego piłkarza było najbardziej poruszającym momentem popołudnia w Londynie. Fabregas najserdeczniej wyściskał się z Maurizio Sarrim i Davide Luizem. Z powodu zmarnowanego rzutu karnego nie było to wymarzone rozstanie.

III runda Pucharu Anglii:

Chelsea FC - Nottingham Forest 2:0 (0:0)
1:0 - Alvaro Morata 49'
2:0 - Alvaro Morata 59'

W 30. minucie Cesc Fabregas (Chelsea FC) nie wykorzystał rzutu karnego. Luke Steele obronił.

Chelsea: Wilfredo Caballero - Davide Zappacosta, Andreas Christensen, David Luiz, Ethan Ampadu - Cesc Fabregas (85' N'Golo Kante), Ross Barkley, Emerson Palmieri - Ruben Loftus-Cheek (42' Eden Hazard), Alvaro Morata (75' Cesar Azpilicueta), Callum Hudson-Odoi

Nottingham: Luke Steele - Tendayi Darikwa, Claudio Yacob, Danny Fox, Saidy Janko - Adlene Guedioura, Jack Colback - Matty Cash (57' Joe Lolley), Joao Carvalho, Ben Osborn - Daryl Murphy

Żółte kartki: Barkley (Chelsea) oraz Colback (Nottingham)

Sędzia: Andrew Madley

Accrington Stanley - Ipswich Town 1:0 (0:0)

2:1 - Michael Bostwick 28'

Fleetwood Town - AFC Wimbledon 2:3 (0:1)

1:0 - Elliott List 81'

Middlesbrough - Peterborough United 5:0 (0:0)
1:0 - Britt Assombalonga 47'
2:0 - George Friend 50'
3:0 - Lewis Wing 62'
4:0 - Lewis Wing 70'
5:0 - Ashley Fletcher 87'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)