KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Policyjna akcja w Wiśle Kraków. Mamy komentarz prokuratury

Wejście policji do siedziby Wisły Kraków oraz mieszkań działaczy to efekt działań Prokuratury Okręgowej w Krakowie prowadzonych w tajemnicy przez ostatni tydzień. Śledztwo wszczęto przynajmniej w trzech sprawach!
Michał Jankowski
Michał Jankowski

Każdy dzień przynosi nowe informacje w sprawie Wisły, ale we wtorek rano krakowski klub znalazł się w jeszcze większych tarapatach niż był do tej pory. Okazuje się, że 31 grudnia w prokuraturze Okręgowej w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej zostało wszczęte śledztwo. 

Portal WP SportoweFakty poprosił rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej o szczegóły śledztwa. Okazuje się, że dotyczy one trzech spraw związanych z funkcjonowaniem Wisły Kraków, a więcej szczegółów będzie znane po analizie dowodów.

Pierwsza z nich dotyczy osób zajmujących się sprawami majątkowymi w Wiśle Kraków. - Chodzi o nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku - informuje portal WP SportoweFakty Janusz Hnatko, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Osoby te mogą zostać oskarżone o przestępstwo z art.296 § l k.k. Jest to zdecydowanie najpoważniejszy zarzut, za który można zostać skazanym na kilka lat więzienia.

Badana jest również brak spłacania wierzycieli. - W okresie od bliżej nieustalonego dnia sierpnia 2018 roku do dnia 28 grudnia 2018 roku w Krakowie, w sytuacji grożącej SA Wisła Kraków upadłości i niemożności zaspokojenia wszystkich wierzycieli - jedynie niektórych wierzycieli i działania w ten sposób na szkodę pozostałych wierzycieli, tj. o przestępstwo z art. 302 § 1 k.k. - podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Prokuraturze nie spodobało się również to, że nie złożono w ciągu ostatnich miesięcy wniosku o upadłość SA Wisła Kraków. Policja od rana weszła nie tylko do siedziby klubu, ale również do mieszkań działaczy, w tym byłej prezes Marzeny Sarapaty, której jednak nie zastano w domu. Wiadomo, że jej grożą najpoważniejsze zarzuty.

- Czynności na podstawie postanowień Prokuratora w 15 lokalach, w tym w siedzibach Wisły Kraków S.A. oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji - informuje Janusz Hnatko.

- Czynności mają na celu zabezpieczenie dowodów ewentualnych przestępstw. Po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych w sprawie udzielone będą dalsze informacje - dodaje.

Przypomnijmy, że 4 stycznia krakowski adwokat Michał Piech założył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Wiśle Kraków. Okazało się, że Prokuratura Okręgowa w Krakowie już wcześniej zainteresowała się tematem i 31 grudnia sama wszczęła śledztwo. - Brak informacji w tym zakresie w ciągu ostatniego tygodnia wynikał tylko i wyłącznie z konieczności przygotowania dokonywanych obecnie czynności - tłumaczy Janusz Hnatko.

Czego dotyczy śledztwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie?

 • nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nieustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki, tj. o przest. z art.296 § l k.k.
 • spłacania - w okresie od bliżej nieustalonego dnia sierpnia 2018 roku do dnia 28 grudnia 2018 roku w Krakowie, w sytuacji grożącej SA Wisła Kraków upadłości i niemożności zaspokojenia wszystkich wierzycieli- jedynie niektórych wierzycieli i działania w ten sposób na szkodę pozostałych wierzycieli, tj. o przest. z art. 302 § 1 k.k.
 • niezłożenia, w okresie od bliżej nieustalonego dnia lipca 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie - pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki - wniosku o upadłość SA Wisła Kraków, tj. o przest. z art. 586 ksh.

ZOBACZ WIDEO Sytuacja Wisły Kraków to telenowela. "Opuścisz jeden dzień i jesteś zagubiony"

Czy Wisła Kraków przystąpi do rundy wiosennej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (23)
 • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
  Gdyby nie pan Piech to nic by nie ruszyło. W Krakowie, Warszawie i Gdańsku złodzieje w białych rękawiczkach robią co chcą. Jak nie kamienice to kluby piłkarskie. Gdzie jest HGW i czemu
  Czytaj całość
  jeszcze nie siedzi? Trzeba dać porządny wyrok dla przykładu żeby nikt już więcej nie wykorzystał swojej pozycji do wyprowadzania grubych milionów
  • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
   Gwiazda miała wystąpić w głównym wydaniu dziennika telewizyjnego w gustownych bransoletkach i ot siurpryza, wolała polecieć na Maritius szukać wanny. Nikt jej wczesniej nie
   Czytaj całość
   poinformował, co za przeoczenie. A mówią, że Wisła nie ma przyjaciół i układ się uwziął
   • Roman Lazarek Zgłoś komentarz
    szybko sie zorientowali
     • KamilUT Zgłoś komentarz
      Nie było Sarapaty!!! Ot wiadomość dnia!!!!!!!!!!
      • A J Zgłoś komentarz
       juz dawno powina CBŚ wkroczyc do siedziby tam sa dopiero machlojki i pranie pieniedzy panstwowych, korupacja mafjijna wisły karaków .
       • RadolSzczecin Zgłoś komentarz
        Po tym jak PZPN się cacka z Wisłą widać że tam wszędzie jest mafia i licencje są wydawane w zależnosci od znajomości, kto z kim jak gada i ile zapłaci pod stołem. Teraz wyszło że
        Czytaj całość
        Wisła w ogóle nie powinna wcześniej dostać licencji. Każdy inny zespół - bez obrazy - pokroju Śląsk, Zagłębie czy Piast, Pogoń dawno już by były wyjeb...z ekstraklasy za takie cyrki i zarządzanie. Teraz dopiero widać że PZPN i niektóre kluby to towarzystwo wspólnej adoracji. Komu oni siezastanawiają czy przywrócić licencje? klubowi co ma w kasie 50 tyś zł?? a w sumie nie ma nic - bo ma milionowe zobowiazania i długi.Piłkarze uciekają już nawet mając gdzieś te zaległości....Przecież tu powinien nastąpić koniec - postawić +++ i niech zaczynają na nowo , z nową kartą w IV lidze. Że klub zasłużony?? Właśnie dlatego że taki klub doprowadzono do takiego stanu powinno się nie robic takich cyrków tylko "wyczyścić kartoteke" i od nowa niech pokaże od IV ligii że jest warty bycia w ekstraklasie. Pogoń to kiedyś doświadczyła, Widzew, ŁKS - a Wisła to co? Pępek świata? Tak sie zastanawiam - co w takim razie wolno takiemu zasłużonemu klubowi jak Górnik Zabrze??, nie wspomnę jakie przekręty muszą być tam w 'centrali' czyli Ległej...ale tam to na miejscu "sprzątają pod dywan wszystko"
        • darek pe Zgłoś komentarz
         Nareszcie zacznie sie rozliczanie "pani prezes"
         • Pawel Mendyk Zgłoś komentarz
          Nowy serial Netflixa Moda na Wisłę
          • Grzegorz Dąbrowski Zgłoś komentarz
           Brawo policja . BRAWO PiS .
           • Ari2Ari Zgłoś komentarz
            sarapata, "przygotowała" się na to wejście policji, dlatego w mieszkaniu za wiele pewnie nie znajdą.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×