Telekom Cup: Bayern bez błysku, ale awansował. Wygrana z Fortuną Duesseldorf po rzutach karnych

Bayern Monachium niewielkim nakładem sił awansował do finału towarzyskiego Telekom Cup. Bawarczycy do końca podstawowego czasu gry bezbramkowo remisowali z Fortuną Duesseldorf. O ich zwycięstwie przesądziła dopiero seria rzutów karnych (8:7).

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Bayernu Monachium Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium
Od pierwszych minut Bawarczycy przejęli inicjatywę i do 25. minuty nie dawali dochodzić do głosu rywalom. Co z tego, skoro byli bardzo ociężali. Rozgrywali piłkę bez pomysłu i mimo, że na papierze są dużo lepszym zespołem od Fortuny, nie potrafili tego udowodnić na boisku.

W czwartej minucie odpowiedzialność na swoje barki wziął Renato Sanches, ale jego strzał nie postraszył Michaela Rensinga. Bramkarz Fortuny mógł się obawiać jednak w 13. minucie. Robert Lewandowski był faulowany przed polem karnym i miał dobrą okazję z rzutu wolnego. Polak szukał luki między piłkarzami w murze, ale się przeliczył. Trafił prosto w mur.

A po 20. minucie przebudzili się gospodarze spotkania. Najpierw dobrą pozycję wywalczył sobie w polu karnym rywali Niko Giesselmann, ale oddał bardzo słaby strzał. Chwilę później Dodi Lukebakio trafił w boczną siatkę, a po nim Neuer przeciął dośrodkowanie Takashiego Usamiego. Ze względu na format turnieju, piłkarze mieli tylko 45 minut, by pokonać bramkarza rywali.

Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. W nich lepsi okazali się piłkarze Bayernu. O porażce Fortuny przesądził przestrzelony strzał Usamiego. Obaj Polacy: Lewandowski i Kamiński wykorzystali swoje jedenastki.

Telekom Cup to dla drużyn Bundesligi dobra okazja na przygotowanie do zbliżającej się rundy wiosennej. Rywalizują w nim cztery zespoły: Fortuna Duesseldorf, Bayern Monachium, Hertha Berlin i Borussia Moenchengladbach.

Fortuna Duesseldorf - Bayern Monachium 0:0, rzuty karne 7:8