Ligue 1: AS Monaco nie dało się pokonać w Marsylii. Cały mecz Kamila Glika, debiut Cesca Fabregasa

W 20. kolejce Ligue 1 2018/2019, AS Monaco wywalczyło cenny punkt, remisując na wyjeździe z Olympique Marsylia (1:1). Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik, a debiut zaliczył Cesc Fabregas.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik (z lewej) i Morgan Sanson (z prawej) Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik (z lewej) i Morgan Sanson (z prawej)
Zespół z Monaco przystępował do niedzielnej konfrontacji w Marsylii w niezłych humorach po uzyskaniu awansów do kolejnych rund w Pucharze Francji i Pucharze Ligi Francuskiej. Podopieczni Thierry'ego Henry'ego liczyli, że przy wsparciu Fabregasa będą w stanie postawić gospodarzom trudne warunki gry, co im się udało.

Jednak początki dla przyjezdnych były ciężkie, bo piłkarze prowadzeni przez Rudiego Garcię od pierwszego gwizdka sędziego Mikaela Lesage'a ruszyli mocno do przodu i spychali rywala do głębokiej defensywy.

Pierwsze ostrzeżenie wicemistrzom Francji wysłał Dimitri Payet, a po chwili wynik potyczki otworzył Maxime Lopez. Zawodnik Olympique'u dopadł po zbyt krótko wybitej piłki przez obrońców AS Monaco i mocnym uderzeniem sprzed pola karnego pokonał Diego Benaglio.

Wydawało się, że zawodnicy OM kontrolują boiskowe wydarzenia i zmierzają po drugiego gola w tym starciu. Jednakże w 38. minucie przyjezdni dość niepodziewanie doprowadzili do remisu za sprawą Youriego Tielemansa, któremu asystował Benjamin Henrichs.

Po zmianie stron goście nastawili się na grę z kontry i jeden z takich szybkich ataków powinien się zakończyć bramką. W 54. minucie fatalnie spudłował Aleksandr Gołowin, który miał przed sobą tylko Steve'a Mandandę.

Nieźle grą Monaco kierował Cesc Fabregas, który również motywował kolegów do jeszcze cięższej pracy na boisku.

W 69. minucie futbolówkę do siatki wpakował Florian Thauvin, lecz po chwili arbiter zweryfikował tę akcję marsylczyków w systemie VAR i gola nie uznał, z uwagi na wcześniejszy faul Lucasa Ocamposa na Benaglio.

Glik oraz spółka już do końca rywalizacji przede wszystkim skupiali się na obronie tego remisu i zrealizowali swój cel.