"Milik idzie śladami Bońka", "magiczny moment". Włosi docenili polskiego napastnika

Arkadiusz Milik zebrał bardzo dobre recenzje po wygranej SSC Napoli z US Sassuolo (2:0) w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch. "Milik śladem Bońka", "magiczny moment" - napisały o polskim napastniku włoskie media.

Dawid Borek
Dawid Borek
Arkadiusz Milik Getty Images / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
Reprezentant Polski w meczu SSC Napoli z US Sassuolo wykorzystał już pierwszą sytuację podbramkową, w 15. minucie, otwierając wynik spotkania. Po fatalnej interwencji bramkarza gości, Arkadiusz Milik znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i wepchnął futbolówkę z bliska do siatki. Przy kolejnym golu dla miejscowej drużyny Polak asystował, wykonując podanie otwierające drogę do trafienia Fabiana Ruiza.

Efektywność Polaka została nagrodzona miejscem na okładce dziennika "Corriere dello Sport" i pięknymi słowami "Bello di notte" (z włoskiego: "piękność nocy"). Właśnie tak przed laty określany był Zbigniew Boniek, który w świetle reflektorów zamieniał się w prawdziwą bestię. "Kolejny Polak, który idzie w ślady Bońka" - napisali dziennikarze "Corriere dello Sport".

Poniedziałkowa okładka "Corriere dello Sport":
Corriere dello Sport Corriere dello Sport
"W Neapolu nadal trwa magiczny moment Milika. Nie przerwała go nawet noworoczna przerwa" - skomentował serwis goal.com, za występ przyznając Milikowi "siódemkę" (skala 1-10, wyjściowa 6). Tak wysoką notę w Napoli otrzymał też tylko autor drugiej bramki, Fabian Ruiz.

Także na "7" postawę polskiego napastnika zrecenzowali dziennikarze "Calcio Mercato" i "Tutto Mercato". W obu przypadkach podkreślono zdolność Milika do znalezienia się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. To rzecz jasna nawiązanie do pierwszego gola Polaka w tym roku.

"Gol i asysta - te statystyki z niedzielnego meczu mówią wszystko o występie Milika. Bardzo dobrze współpracował z kolegami na boisku" - napisali żurnaliści "Tutto Mercato" (oprócz Milika, "siódemkę" otrzymał też od nich Ruiz). "Zakończył ubiegły rok z dubletem, ten rok otworzył pierwszą bramką dla Napoli" - wspomnieli dziennikarze "Calcio Mercato".

Portal poświęcony Napoli areanapoli.it uznał z kolei, że Milik za dyspozycję w niedzielnym meczu w ramach 1/8 finału Pucharu Włoch zasłużył na notę "6,5". "Ma tę zaletę, że jest w odpowiednim miejscu w momencie, gdy Insigne sieje panikę w polu bramkowym" - można wyczytać w portalu.

Milik jest w tym sezonie najlepszym strzelcem Napoli. W Serie A strzelił 10 goli, w Pucharze Włoch póki co jedną (wicemistrz Włoch dopiero przystąpił do rywalizacji w pucharze). Piłkarski rok 2018 zakończył dubletem w spotkaniu z Bologna FC.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Milik zasłużył na porównania do Bońka?