Legia Warszawa łatwo wygrywa z trzecioligowcem. Obiecujący występ młodzieży

Legia Warszawa pokonała w sparingu portugalskiego trzecioligowca, Olimpico de Montijo 4:1. Świetnie zagrał William Remy, który wystąpił w roli pomocnika.

Marek Wawrzynowski
piłkarze Legii Warszawa Newspix / Adam Starszynski / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Były zawodnik francuskiej młodzieżówki, William Remy, zagrał na pozycji defensywnego pomocnika i pokazał, że bardzo mu to odpowiada. Wychodził do główek, likwidował zagrożenie, zaliczył asystę i piękną bramkę w pierwszej połowie. Przypomnijmy, że nie są to pierwsze próby Remy'ego na środku pomocy. Grywał na tej pozycji pod koniec "Ery Klafuricia", ubezpieczał Sebastiana Szymańskiego i wychodziło to bardzo dobrze.

Trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto, wystawił w pierwszej połowie eksperymentalny skład. W pierwszej jedenastce zagrali Inaki Astiz czy Kasper Hamalainen. Ten drugi strzelił nawet bramkę. Na prawej obronie zagrał Michał Kucharczyk i nie miał większych problemów, choć też trzeba pamiętać, że przeciwnikiem był zespół trzecioligowy.

W ataku Ricardo Sa Pinto wciąż stawiał na Sandro Kulenovicia. Chorwat miał trzy okazje, ale zabrakło mu szczęścia. W drugiej połowie Portugalczyk całkowicie zmienił wyjściową jedenastkę. Legia prezentowała się dużo gorzej. Zagrała nieco lekceważąco, bez polotu, choć na pewno kibice mogli wyciągnąć kilka pozytywnych sygnałów.

Z dobrej strony zaprezentował się Salvador Agra, skrzydłowy, który strzelił efektowną bramkę na 3:0. Poza tym kibicom mogli się podobać młodzi zawodnicy. Dobrze zagrał też 17-latek z Radomia, Michał Karbownik, który przejmował inicjatywę, stworzył kilka sytuacji na połowie rywala i pokazał, że klub może mieć z niego pożytek. Podobnie rok starszy Mateusz Praszelik, który wypracował Carlitosowi bramkę na 4:1.

Legia Warszawa –Olimpico Montijo 4:1 (2:0)

1:0 Hamalainen 37’
2:0 Remy 45’
3:0 Agra 81’
3:1 Marcelo Castro
4:1 Carlios 90’

Skład Legii w I połowie: Majecki –Kucharczyk, Pazdan, Astiz, Rocha – Remy, Martins – Vesović, Hamalainen, Nagy – Kulenović.
Skład Legii w II połowie: Cierzniak – Stolarski, Wieteska, Jędrzejczyk, Hlousek – Antolić, Cafu – Agra, Karbownik (75. Praszelik), Szymański - Carlitos