Premier League: ważna wygrana Southampton. Kolejny dobry występ Jana Bednarka

Kolejne zwycięstwo w Premier League odniósł Southampton. Święci 2:1 pokonali Everton. Całe spotkanie w barwach gospodarzy zagrał Jan Bednarek. Polak po raz kolejny należał do najlepszych w swoim zespole.

Michał Piegza
radość piłkarzy Southampton Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: radość piłkarzy Southampton
Southampton wygrał drugie spotkanie z rzędu w Premier League i poprawił swoją sytuację w walce o utrzymanie. Święci już do przerwy powinni prowadzić nawet trzema golami. Gospodarze marnowali jednak wyborne okazje.

W 16. minucie James Ward-Prowse z rzutu rożnego dograł do Dannego Ings, którego strzał głową z okolic pola bramkowego końcami palców obronił Jordan Pickford. Golkiper Evertonu uratował zespół również w 27. minucie. Z okolic środka boiska kapitalną piłkę za plecy obrońców zagrał Jan Bednarek. Pickford zdołał odbić uderzenie z woleja Ingsa. Z kolei w 33. minucie w sytuacji sam na sam w zewnętrzną część słupka trafił Nathan Redmond.

Po zmianie stron zaatakować zamierzali goście, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię. W 50. minucie środkiem boiska ruszył Ward-Prowse. Pomocnik uderzył sprzed pola karnego tuż przy słupku, Pickford nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po stracie gola goście niewiele potrafili zdziałać pod bramką Świętych, a od 64. minuty przegrywali już dwoma golami. Naprzeciwko bramkarza wychodził Redmond, starał się go zatrzymać wracający Lucas Digne. Francuz sprzed szesnastki tak niefortunnie wybijał piłkę, że uderzeniem przy słupku pokonał Pickforda.

W tym momencie było już niemal jasne, że Everton po drugim ciosie już nie będzie się w stanie podnieść. To gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale wróciła bolączka z 1. połowy. Przyjezdni mieli okazję w 85. minucie, kiedy głową w bramkę nie trafił Dominic Calvert-Lewin. W doliczonym czasie kontaktowego gola, po podaniu Kurta Zoumy zdobył Gylfi Sigurdsson.

Dzięki wygranej Święci w tabeli uciekli drużynie Cardiff, która przegrała z innym zespołem walczącym o utrzymanie, Newcastle.

Southampton FC - Everton 2:1 (0:0)
1:0 - Ward-Prowse 50'
2:0 - Digne (sam.) 64'
2:1 - Sigurdsson 90+1'

Southampton: Alex McCarthy - Jan Bednarek, Jack Stephens, Jannik Vestergaard - Yan Valery, Pierre-Emile Hoejbjerg, Oriol Romeu, James Ward-Prowse, Matt Targett (35' Cedric Soares) - Nathan Redmond (86' Stuart Armstrong), Danny Ings (74' Shane Long).

Everton: Jordan Pickford - Seamus Coleman, Michael Keane, Kurt Zouma, Lucas Digne - Andre Gomes (57' Dominic Calvert-Lewin), Idrissa Gueye - Ademola Lookman, Gylfi Sigurdsson, Bernard (75' Theo Walcott) - Richarlison (65' Cenk Tosun).

Żółte kartki: Redmond, Long (Southampton) oraz Gueye (Everton).

Sędzia: Graham Scott.

Southampton utrzyma się w Premier League?