Bundesliga: Ondrej Duda bohaterem Herthy Berlin, Schalke 04 Gelsenkirchen odskoczyło od strefy spadkowej

Hertha Berlin i Schalke 04 Gelsenkirchen wygrały w niedzielnych meczach 18. kolejki Bundesligi. Bohaterem zespołu ze stolicy Niemiec był Ondrej Duda.

Łukasz Witczyk
piłkarze Herthy Berlin PAP/EPA / TIMM SCHAMBERGER / Na zdjęciu: piłkarze Herthy Berlin
Sytuacja 1.FC Nuernberg jest coraz gorsza. Beniaminek zajmuje ostatnią pozycję w tabeli Bundesligi i do bezpiecznej strefy traci 4 punkty. Tego dystansu nie udało się zniwelować w niedzielnym meczu z Herthą Berlin. Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach, gdyż część boiska była zaśnieżona.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości. W 15. minucie bramkę dla drużyny ze stolicy Niemiec zdobył Vedad Ibisević, który wykorzystał dogranie Daviego Selke. Miejscowi starali się jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania i udało im się to w 42. minucie. Wtedy to Hanno Behrens najlepiej zachował się w polu karnym i po dograniu Eduarda Lowena wślizgiem skierował piłkę do siatki.

Druga połowa to już teatr jednego aktora. Bohaterem Herthy został Ondrej Duda, który zasygnalizował powrót do wysokiej formy, jaką prezentował na początku tego sezonu. Słowak zdobył dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Najpierw w 50. minucie asystował mu Ibisević, a 20 minut później wykorzystał dogranie Selke. Były zawodnik Legii Warszawa ma już w tym sezonie dziewięć bramek na swoim koncie.

Emocji nie zabrakło też w Gelsenkirchen. Tamtejsze Schalke 04 pokonało VfL Wolfsburg 2:1, dzięki czemu odskoczyło od strefy spadkowej. Wilki nie wykorzystały za to szansy na to, by zrównać się punktami z czwartym RB Lipsk. Schalke 04 do wygranej poprowadził Daniel Caligiuri, który na początku meczu zamienił rzut karny na gola, a w 78. minucie dał swojej drużynie wygraną. VfL Wolfsburg zdołało odpowiedzieć tylko trafieniem Elvisa Rexhbecaja.