Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pogoń Szczecin będzie miała nowy stadion. Miasto przyjęło budżet

Rada Miasta przegłosowała budżet Szczecina na 2019 rok i zwiększyła dofinansowanie na modernizację obiektu Pogoni, która jako jeden z niewielu klubów Lotto Ekstraklasy nie ma jeszcze nowoczesnego stadionu. To się jednak zmieni.
Michał Jankowski
Michał Jankowski
stadion Miejski im Floriana Krygiera w Szczecinie Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie

Budowa nowego stadionu Pogoni Szczecin mocno przeciągała się w czasie, bo okazała się droższa niż pierwotnie przypuszczano. W przetargu najtańszy wykonawca złożył ofertę na ponad 395 milionów złotych, a przeznaczono na ten cel 110 milionów mniej. Z tego powodu konieczne było zwiększenie dofinansowania ze strony miasta. We wtorek odbyło się w tej sprawie głosowanie.

Radni przyjęli budżet na 2019 rok, a w nim zawarte było dofinansowanie modernizacji stadionu Pogoni Szczecin oraz budowy Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. 21 osób głosowało za przyjęciem budżetu, a 8 osób było temu przeciwnych. 

- Zwiększone środki na budowę stadionu i CSDiM zatwierdzone! Dziękuję tym wszystkim radnym, którzy rozumieją jak niezbędną jest ta inwestycja! Łączy nas piłka a w tym upodobaniu na szczęście nie ma miejsca na politykę - mówi na oficjalnej stronie klubowej Jarosław Mroczek, prezes Portowców.

Pogoń Szczecin jest jednym z niewielu klubów Lotto Ekstraklasy, który nie ma nowoczesnego obiektu. W najbliższych latach to się jednak zmieni.

Stadion im. Floriana Krygiera po modernizacji będzie miał cztery zadaszone cztery trybuny. Pojemność będzie wynosiła około 20 tysięcy miejsc.

ZOBACZ WIDEO Boruc wrócił do bramki Bournemouth. "To prezent z okazji Dnia Dziadka"

Czy podoba Ci się projekt stadionu Pogoni Szczecin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
pogonszczecin.pl

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×