Puchar Króla: niespodzianka w ćwierćfinale. Sevilla pokonała FC Barcelona

Do trzech razy sztuka. W tym sezonie Sevilla już dwa razy przegrała z FC Barcelona. W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Króla Andaluzyjczycy się zemścili i wygrali 2:0.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Sevilla FC Getty Images / Aitor Alcalde / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
Ernesto Valverde mocno zaryzykował. W składzie na pierwszy mecz 1/4 finału przeciwko Sevilli nie wystawił swoich najmocniejszych kart. Zamiast tego, na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zagrali piłkarze rezerwowi, którzy mają coś do udowodnienia. Albo debiutanci, jak było to w przypadku Kevina-Prince'a Boatenga. Zawodnik dopiero co dołączył do mistrza Hiszpanii z włoskiego Sasuolo.

Żaden z nich nie wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Boateng w swoim pierwszym występie nie zdobył bramki, a Malcom kolejny raz udowodnił, że jego słaba pozycja w klubie nie bierze się z przypadku.

Andaluzyjczycy dopiero w drugiej połowie to wykorzystali. Przed przerwą obie ekipy grały równo źle. W ciągu pierwszych 45. minut padł tylko jeden celny strzał, autorstwa gospodarzy. Mistrza Hiszpanii, który broni też Pucharu Króla, nie było stać na ani jedno celne uderzenie na bramkę Juana Soriano.

W szatni Pablo Machin dał swoim piłkarzom sygnał do ataku, by przełamali złą passę. Sevilla nie pokonała Barcelony od października 2015 roku. Sam Machin zdążył polec z Blaugraną w tym sezonie już dwukrotnie. Teraz dopiero poczuł smak zwycięstwa.

A Sevillę przybliżył do tego Pablo Sarabia. Pomocnik zamykał akcję po dośrodkowaniu z lewej strony od Quincy Promesa. 26-letni Hiszpan zaskoczył Jaspera Cillessena mocnym strzałem z woleja z bliskiej odległości. Trenerowi Blaugrany zrobiło się gorąco i zaraz posłał do boju Luisa Suareza i Philippe'a Coutinho a potem Jordiego Albę. Żaden z nich nie pomógł.

Andaluzyjczycy zdążyli podwyższyć na 2:0 i zwiększyć swoje nadzieje na awans do półfinału. W 76. minucie trafił Wissam Ben Yedder. Francuz, podobnie jak Sarabia wykorzystał podanie z lewej flanki. Jemu podawał Ever Banega.

Sevilla FC - FC Barcelona 2:0 (0:0)
1:0 - Pablo Sarabia 58'
2:0 - Wissam Ben Yedder 76'

Sevilla: Juan Soriano - Gabriel Mercado, Simon Kjaer, Sergi Gomez - Jesus Navas (71' Andre Silva), Pablo Sarabia (67' Franco Vazquez), Ibrahim Amadou, Ever Banega, Sergio Escudero (88' Guilherme Arana) - Quincy Promes, Wissam Ben Yedder.

Barcelona: Jasper Cillessen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Clement Lenglet, Nelson Semedo (80' Jordi Alba) - Arturo Vidal, Ivan Rakitić, Arthur Melo - Malcom (63' Philippe Coutinho), Kevin-Prince Boateng (63' Luis Suarez), Carles Alena.

Żółte kartki: Gomez (Sevilla) oraz Alba (Barcelona).

Sędziował: Carlos Del Cerro Grande.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona odrobi straty w rewanżu?