"Utrzymywał nas w grze". Giorgio Chiellini i Massimiliano Allegri chwalą Wojciecha Szczęsnego

Przez godzinę spotkania w Rzymie Juventus Turyn praktycznie nie istniał. Mógł przegrywać znacznie wyżej niż 0:1, gdyby nie znakomite parady Wojciecha Szczęsnego. W końcówce lider Serie A odwrócił jednak losy spotkania i pokonał Lazio 2:1.

Michał Fabian
Na zdjęciu Wojciech Szczęsny East News / R4924_italyphotopress / Na zdjęciu Wojciech Szczęsny
Kibice oglądający mecz na Stadionie Olimpijskim przez długie fragmenty przecierali oczy ze zdumienia. Lazio zdominowało Juventus, nie pozwalając faworytowi na rozwinięcie skrzydeł. Rzymianie już w pierwszej połowie powinni objąć prowadzenie. Najpierw uderzał Luisa Alberto, a kilkanaście minut później Marco Parolo. W obu przypadkach kapitalnie zachował się Wojciech Szczęsny.

- Kilkoma wspaniałymi interwencjami Szczęsny utrzymywał nas w grze - przyznał wprost kapitan "Juve", Giorgio Chiellini.

Polskiego golkipera chwalił także Massimiliano Allegri, trener Starej Damy. - Szczęsny radzi sobie bardzo dobrze, wiedzieliśmy, że jest świetnym bramkarzem. Bardzo się rozwinął, jest czujny przez 90 minut - mówił Allegri.

W końcu jednak i Szczęsny skapitulował. W 59. minucie został pokonany przez kolegę z drużyny Emre Cana. Niemiec wpakował piłkę do własnej bramki po rzucie rożnym.

Can rozgrywał słabe spotkanie, ale Allegri wziął winę na siebie. - Próbowałem ustawienia z Emre Canem przed linią obrony i to był błąd. Umieściłem go na bardzo trudnej pozycji. Po zmianie na Bentancura poszło nam lepiej - przyznał.

W 74. minucie wyrównał Joao Cancelo, a w 88. minucie Cristiano Ronaldo zapewnił zwycięstwo Juventusowi, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Senada Lulicia na Cancelo (relację z meczu przeczytasz TUTAJ). Mistrz Włoch umocnił się na prowadzeniu w Serie A. Zgromadził 59 punktów - o 11  więcej od SSC Napoli i aż o 19 więcej od Interu Mediolan.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Wojciech Szczęsny był najlepszym zawodnikiem meczu Lazio - Juventus?