Puchar Azji 2019: Japonia pierwszym finalistą

Reprezentacja Japonii pokonała Iran aż 3:0 i została pierwszym finalistą Pucharu Azji 2019. Drugi uczestnik ostatecznej rozgrywki wyłoni się we wtorek.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy reprezentacji Japonii PAP/EPA / MAHMOUD KHALED / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Japonii
Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego na Hazza Bin Zayed Stadium w Al Ain (Zjednoczone Emiraty Arabskie) nie przyniosła bramek, ale po przerwie piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni nie mieli żadnego problemu z wykazaniem swojej wyższości. Prowadzenie objęli w 56. minucie, gdy Yuya Osako trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Takumiego Minamino z lewego skrzydła.

W 67. minucie było już 2:0 dla Japończyków. Tym razem Osako pewnie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie natomiast wynik ustalił Genki Haraguchi, który wykończył szybką akcję kombinacyjną.

Zespół Hajime Moriyasu pokonał Iran 3:0, a wcześniej w fazie pucharowej wyeliminował Wietnam (1:0) oraz Arabię Saudyjską (1:0). W finale - zaplanowanym na piątek o godz. 15.00 - zmierzy się ze zwycięzcą starcia Kataru ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (wtorek, godz. 15.00).

Iran - Japonia 0:3 (0:0)
0:1 - Yuya Osako 56'
0:2 - Yuya Osako (k.) 67'
0:3 - Genki Haraguchi 90+1'