WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kibice Wisły Kraków hajlowali w trakcie hymnu

Prokuratura w Krakowie postawiła zarzut publicznego propagowania faszyzmu trzem kibicom Wisły. Wszyscy mieli prezentować gest hajlowania w trakcie ubiegłorocznego meczu z Miedzią Legnica.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Newspix / KRZYSZTOF RZEWNICKI / Na zdjęciu: kibice Wisły Kraków i banner Sharksów

Telewizja TVN24 dotarła do materiałów, z których jasno wynika, że trzech kibiców Wisły Kraków dopuściło się zabronionych czynów.

Doszło do nich w lipcu 2018 roku, w trakcie domowego meczu Białej Gwiazdy z Miedzią Legnica. Trzech mężczyzn pokazywało faszystowskie gesty w trakcie odgrywania hymnu Wisły, "Jak długo na Wawelu".

Teraz Jarosław B., Radosław F. i Marek B. usłyszeli zarzut publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Dlaczego dopiero po sześciu miesiącach od zdarzenia? Tłumaczy to Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

ZOBACZ WIDEO Milan nie będzie grał na dwóch napastników. Treningi kluczowe dla Piątka

 - W przedmiotowym postępowaniu do wykonania było szereg czynności procesowych oraz operacyjno-rozpoznawczych poprzedzających wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów - przekonuje.

Sprawę skomentowała Karolina Biedrzycka, zastępca rzecznika prasowego Wisły.

 - Klub potępia wszelkiego rodzaju zachowania rasistowskie, nazistowskie i ksenofobiczne - zapewniła.

Zobacz, jak Sławomir Peszko komentuje podpisanie umowy z Wisłą Kraków

Na dodatek telewizja dotarła do innych szokujących materiałów z monitoringu. Otóż w trakcie tego samego spotkania na trybuny weszło 10 osób z grupy "Sharksów", którzy zostali wpuszczeni bez przechodzenia przez bramki. Na trybuny przyprowadził ich osobiście kierownik ds. bezpieczeństwa, Michał Scąber.

Według ustaleń TVN24, monitoring na stadionie Wisły miał nagrać gesty hajlowania także podczas spotkania z Górnikiem Zabrze z 25 sierpnia 2018 r.

W tej sprawie śledczy jeszcze nie postawili nikomu zarzutów.

Dodajmy, że na początku tego roku nowe władze klubu zerwały umowę na współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców Wisły Kraków.
Oglądaj online mecz Polska  -Łotwa na żywo w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
TVN24

Komentarze (8):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Rozpierdek 1
  "W Niemczech i w Czechach pokazani przez ciebie naziole otrzymali zakaz stadionowy, który BĘDZIE respektowany. Widzisz RÓŻNICĘ ?"
  To było moje odniesienie do Twoich słów wcześniejszych, które teraz powyżej zacytowałem....To raczej Ty stwierdziłeś, że oni otrzymali zakazy i będą one respektowane w Czechach.
  W Czechach nie są respektowane, dlatego tam byli....Więc nie wiem do czego pijesz, bo sam napisałeś właśnie coś czego nie ma. Tak samo mogą oni przyjechać na mecz do Polski i będą robić to co np. w Pradze....
  grolo Nie ma czegoś takiego, jak zakaz stadionowy w całej Europie, więc nie wiem, czemu się pienisz, że niemieccy kibole weszli na mecz w Pradze. Poza tym inna twoja kula trafiła w płot - problem w tym, że tych trzech nazioli NIE MIAŁO zakazu stadionowego w Wiśle
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  Nie ma czegoś takiego, jak zakaz stadionowy w całej Europie, więc nie wiem, czemu się pienisz, że niemieccy kibole weszli na mecz w Pradze. Poza tym inna twoja kula trafiła w płot - problem w tym, że tych trzech nazioli NIE MIAŁO zakazu stadionowego w Wiśle
  Rozpierdek Ehhhhh..... O jakim zakazie Ty tutaj piszesz??? Ci wszyscy co przyjechali na mecz z Niemiec do Pragi mieli już dawno zakazy stadionowe.....Te zakazy obowiązują ich TYLKO na terenie Niemiec, więc po całym świecie mogą jeździć bez przeszkód....Nie pisz czegoś co jest niezgodne z FAKTAMI.....Tam w Pradze było około 200-300 niemieckich kibiców, którzy mieli zakaz stadionowy i robili sobie i tak co chcieli....Na Wiśle było tylko 3....Nie widzisz różnicy??? Szkoda..... Co do kontroli...to raczej jej nie było w Pradze, bo Niemcy wnieśli race i petardy, które odpalali podczas meczu....Ja dziękuje za taką "kontrolę".....
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Rozpierdek 2
  Ehhhhh..... O jakim zakazie Ty tutaj piszesz??? Ci wszyscy co przyjechali na mecz z Niemiec do Pragi mieli już dawno zakazy stadionowe.....Te zakazy obowiązują ich TYLKO na terenie Niemiec, więc po całym świecie mogą jeździć bez przeszkód....Nie pisz czegoś co jest niezgodne z FAKTAMI.....Tam w Pradze było około 200-300 niemieckich kibiców, którzy mieli zakaz stadionowy i robili sobie i tak co chcieli....Na Wiśle było tylko 3....Nie widzisz różnicy??? Szkoda.....
  Co do kontroli...to raczej jej nie było w Pradze, bo Niemcy wnieśli race i petardy, które odpalali podczas meczu....Ja dziękuje za taką "kontrolę".....
  grolo W Niemczech i w Czechach neonaziści nie wchodzą bez kontroli - czyli obok bramek, gdzie tłoczą się zwykli kibice. Nie wchodzą zastrzeżonym dla obsługi wejściem, posługując się kodem. W Niemczech i w Czechach neonaziści nie są na trybuny wprowadzani osobiście przez jednego z dyrektorów i kierownika d/s bezpieczeństwa. W Niemczech i w Czechach pokazani przez ciebie naziole otrzymali zakaz stadionowy, który BĘDZIE respektowany. Widzisz RÓŻNICĘ ?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×