Sparingowo: trening strzelecki Górnika Zabrze, cztery gole Kamila Zapolnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: Kamil Zapolnik
Newspix / WOJCIECH FIGURSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: Kamil Zapolnik

Górnik Zabrze w ostatnim sparingu podczas zgrupowania na Cyprze rozgromił młodzieżową drużynę Omonii Nikozja 9:0. Cztery bramki dla śląskiego zespołu zdobył Kamil Zapolnik.

Dla Górnika Zabrze był to szósty mecz kontrolny podczas zgrupowania w cypryjskim Protaras. Wcześniej zabrzanie trzykrotnie zwyciężali, raz zremisowali i raz musieli uznać wyższość rywala, przegrywając z czeskim FK Teplice 0:2. W starciu z Omonią Nikozja U-21 trener Marcin Brosz dał szansę gry młodszym zawodnikom. Podobnie było już w meczach ze Spartakiem Moskwa i Cukaricki Belgrad.

Mecz świetnie rozpoczął się dla młodzieżowców Górnika, których skład uzupełnili Dani Suarez, Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik oraz Daniel Smuga. Właśnie ten ostatni już w 3. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W pierwszej połowie Górnik zadał jeszcze dwa ciosy, a gole strzelali Wojciech Hajda i ponownie Smuga.

Po przerwie Górnik nadal dominował na boisku. W ciągu szesnastu minut cztery bramki zdobył Zapolnik, a w 76. minucie Smuga skompletował hat-tricka. Nie był to koniec strzelania, gdyż po chwili po trafieniu Adama Ryczkowskiego było już 9:0. To najwyższe zwycięstwo zabrzan w trakcie zimowego okresu przygotowawczego.

Górnik przed startem rundy wiosennej rozegra jeszcze jeden sparing. 4 lutego w Zabrzu zmierzy się z czeskim Banikiem Ostrawa.

Górnik Zabrze - Omonia Nikozja 9:0 (3:0) 1:0 - Daniel Smuga 3' 2:0 - Wojciech Hajda 25' 3:0 - Daniel Smuga 29' 4:0 - Kamil Zapolnik 56' 5:0 - Kamil Zapolnik 60' 6:0 - Kamil Zapolnik 61' 7:0 - Kamil Zapolnik 72' 8:0 - Daniel Smuga 76' 9:0 - Adam Ryczkowski 78'

Skład Górnika Zabrze: Daniel Bielica - Kacper Michalski, Dani Suarez, Szymon Matuszek, Adrian Gryszkiewicz (46' Bartłomiej Eizenchart), Krzysztof Kubica, Daniel Smuga, Maciej Ambrosiewicz (46' Adam Ryczkowski), Wojciech Hajda, Daniel Liszka, Kamil Zapolnik.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?