Premier League: Chelsea wreszcie skuteczna. Premierowe gole Gonzalo Higuaina w Anglii

Chelsea wraca do pierwszej czwórki Premier League. W starciu z zamykającym tabelę Huddersfield Town londyńczycy zwyciężyli aż 5:0, a dublet ustrzelił pozyskany tej zimy z Milanu Gonzalo Higuain.

Szymon Mierzyński
Gonzalo Higuain PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Gonzalo Higuain
W porównaniu do przegranego z kretesem spotkania z AFC Bournemouth (0:4), Maurizio Sarri dokonał czterech zmian w składzie The Blues i choć rywalem był najsłabszy zespół Premier League, to gospodarzy i tak można pochwalić, bo nie grali już w ofensywie tak monotonnie jak w środę na Dean Court. Rozprowadzali akcje szybciej, zdecydowanie częściej kończyli je strzałami, nie zabrakło też zachwycających błysków. Takim zaimponował w 16. minucie N'Golo Kante, który pięknym podaniem w tempo uruchomił w polu karnym Gonzalo Higuaina i Argentyńczyk otworzył wynik mocnym uderzeniem przy bliższym słupku. Były napastnik Juventusu i Milanu zdobył w ten sposób swojego premierowego gola w barwach Chelsea.

Na przerwę londyńczycy schodzili z wyższym prowadzeniem, bo w doliczonym czasie Eden Hazard pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Eliasa Kachungi na Cesarze Azpilicuecie. Tu miała miejsce kontrowersja, bo choć do przewinienia faktycznie doszło, to minimalnie przed linią szesnastki.

Druga połowa wyglądała już jak trening strzelecki podopiecznych Maurizio Sarriego. Huddersfield prezentowało poziom co najwyżej The Championship, a gospodarze złapali luz i robili na boisku co chcieli. Ostatecznie zdobyli jeszcze trzy gole. Najpierw dublet skompletował Hazard, pokonując Jonasa Loessla z ostrego kąta, potem pięknie z dystansu - choć z pomocą rykoszetu - trafił Higuain, a na koniec skutecznie główkował David Luiz. Próbę Brazylijczyka duński bramkarz pewnie by zatrzymał, ale piłkę trącił po drodze Kachunga, co całkowicie zmieniło tor jej lotu.

Chelsea wygrała 5:0, wreszcie pokazała wysoką skuteczność i ma teraz trzy punkty przewagi nad Arsenalem. Kanonierzy mogą odpowiedzieć w niedzielę, choć zadanie mają niezwykle trudne. Zagrają bowiem na wyjeździe z Manchesterem City.

W innych sobotnich spotkaniach 25. kolejki po pełną pulę sięgnęły Crystal Palace i Wolverhampton Wanderers. Gole nie padły tylko na Amex Stadium, gdzie Brighton and Hove Albion podzieliło się punktami z Watfordem.

Chelsea FC - Huddersfield Town 5:0 (2:0)
1:0 - Gonzalo Higuain 16'
2:0 - Eden Hazard (k.) 45+1'
3:0 - Eden Hazard 66'
4:0 - Gonzalo Higuain 69'
5:0 - David Luiz 86'

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, David Luiz, Marcos Alonso, N'Golo Kante (83' Ruben Loftus-Cheek), Jorginho (70' Mateo Kovacić), Ross Barkley, Willian, Gonzalo Higuain, Eden Hazard (77' Callum Hudson-Odoi).

Huddersfield Town: Jonas Loessl - Tom Smith, Christopher Schindler, Terence Kongolo, Chris Loewe, Philip Billing (67' Karlan Ahearne-Grant), Juninho Bacuna, Aaron Mooy, Adama Diakhaby (84' Alex Pritchard), Elias Kachunga, Isaac Mbenza (27' Steve Mounie).