Puchar Niemiec: wysoka porażka Fortuny Duesseldorf z Schalke 04 Gelsenkirchen, asysta Dawida Kownackiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Schalke 04 Gelsenkirchen

Dawid Kownacki udanie zadebiutował w Fortunie Duesseldorf. Polski piłkarz zaliczył asystę przy trafieniu Rouwena Henningsa. Jego zespół odpadł jednak z Pucharu Niemiec, przegrywając z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:4.

To był pierwszy mecz Dawida Kownackiego w barwach Fortuny Duesseldorf. - W mojej sytuacji to najlepszy klub dla mnie - mówił po podpisaniu kontraktu młodzieżowy reprezentant Polski. Wcześniej był zawodnikiem Sampdorii Genua, ale nie mógł liczyć na regularną grę. Odrzucił też ofertę Schalke 04 Gelsenkirchen, które przygotowało lepszą propozycję, ale Kownacki nie zmienił zdania.

W środę miał szansę zagrać przeciwko swojemu niedoszłemu klubowi. Na boisku pojawił się w 56. minucie, gdy Fortuna przegrywała już 0:3. Wcześniej gole dla Schalke 04 strzelili Ahmed Kutucu, Salif Sane i Mark Uth. Kownacki wniósł nieco ożywienia w grę Fortuny, ale beniaminek Bundesligi był tylko tłem dla wicemistrzów Niemiec.

W swoim debiutanckim występie Polak zaliczył asystę. W 71. minucie w polu karnym dograł do Rouwena Henningsa, który bez problemów pokonał bramkarza. Kilka minut później wypatrzył Kevina Stoegera, ale ten uderzył w środek bramki. W meczowym protokole polski napastnik zapisał się jeszcze żółtą kartką za przytrzymywanie rywala.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Fortuna Duesseldorf 4:1 (1:0) 1:0 - Ahmed Kutucu 29' 2:0 - Salif Sane 48' 3:0 - Mark Uth 53' 3:1 - Rouwen Hennings 71' 4:1 - Salif Sane 87'

Czy Dawid Kownacki sprawdzi się w Bundeslidze?