Liga Europy: wielki pech i porażka Lazio. Remisy klubów Polaków

Sevilla FC wygrała w Rzymie 1:0 i jest blisko najlepszej "16" Ligi Europy. Osłabione już przed meczem Lazio straciło z powodu kontuzji kolejnych trzech piłkarzy w godzinę. W barwach KRC Genk zagrał Jakub Piotrowski.

Franco Vazquez (z lewej) i Lucas Leiva (z prawej) PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO / Na zdjęciu: Franco Vazquez (z lewej) i Lucas Leiva (z prawej)
Od dnia losowania rywalizacja klubów z Rzymu i z Sewilli była wymieniana wśród najlepiej zapowiadających się. Lazio przystąpiło do meczu z przedstawicielem Primera Division bez kontuzjowanych Ciro Immobile i Sergeja Milinkovicia-Savicia. Byli w podstawowym składzie dwaj inni byli piłkarze klubu z Andaluzji, Luis Alberto oraz Joaquin Correa. Dotrwał jednak do końca tylko ten drugi.

Sevilla FC od początku była konkretniejsza i bez problemu rozgrywała szybkimi akcjami oskrzydlającymi obronę Lazio. W 22. minucie potwierdziła przewagę golem na 1:0 Wissama Ben Yeddera, który dostał podanie od Pablo Sarabii i wpakował piłkę z bliska do bramki Thomasa Strakoshy. Przyjezdni mocno przybliżyli się do następnej rundy.

Kiedy boisko z powodu kontuzji opuścili kolejni gospodarze Luis Alberto, Marco Parolo i Bastos, drużyna Simone Inzaghiego zaczęła być zlepkiem dublerów. Wszystkie zmiany dokonane w czasie meczu przez trenera były wymuszone. Lazio było pozbawione argumentów, żeby odpowiedzieć Sevilli i postarało się tylko o to, żeby porażka nie była wyższa niż 0:1. Rzymianie będą wyczekiwać dobrych wiadomości z gabinetów lekarskich przed rewanżem, ale ich szansa na awans jest niewielka. Sevilla pokazała w Rzymie, że słusznie jest faworytem.

Drugi klub z Sewilli, Real Betis rozegrał pierwszy mecz o awans do najlepszej "16" na terenie Stade Rennais. Początek tego spotkania był dla klubu z Andaluzji piłkarskim trzęsieniem ziemi. Nie minął kwadrans i przegrywał 0:2 z przedstawicielem Ligue 1. Adrien Hunou wykorzystał płaskie wstrzelenie, a następnie Javi Garcia niefortunnym zagraniem zaskoczył własnego bramkarza. Real Betis przystąpił do odrabiania strat i dopadł Francuzów w 90. minucie. Wtedy to gola na 3:3 strzelił Diego Lainez i podsumował widowiskowe spotkanie. Betis zaczął fatalnie, ale zakończył spotkanie z dobrym dla siebie wynikiem. To była drużyna Kamila Grosickiego czuła niedosyt.

Bez pozbawionego opaski kapitana Mauro Icardiego wybrał się Inter Mediolan na pierwszy mecz z Rapidem Wiedeń. Rodaka zastąpił Lautaro Martinez i to on skutecznie wykonał rzut karny w 39. minucie. W ostatnich dniach Argentyńczyk jest jedynym Nerazzurrim potrafiącym skierować piłkę do bramki. Inter ma problemy w ofensywie, ale broni akurat solidnie i utrzymał prowadzenie 1:0 do końca. Sytuacja zespołu z Mediolanu przed rewanżem u siebie jest dobra.

Jakub Piotrowski był zmiennikiem w KRC Genk podczas spotkania ze Slavią Praga. Grał od 87. minuty. Lider ligi belgijskiej próbował podbić stadion lidera ligi czeskiej, na którym nikt nie wygrał meczu o stawkę od 18 sierpnia. Genk nie oddał w pierwszej połowie celnego strzału, ale przynajmniej skutecznie się bronił przed atakami Slavii. Drużyna Piotrowskiego próbowała wypracować sobie zaliczkę po przerwie, kiedy poznała już możliwości przeciwnika, ale stanęło na remisie 0:0.

Jakub Bednarczyk i Adrian Stanilewicz nie znaleźli się w kadrze Bayeru Leverkusen na mecz z FK Krasnodar. Przedstawiciel Bundesligi zremisował w Rosji bezbramkowo i to co najważniejsze także w tym dwumeczu wydarzy się za tydzień.