Sparingowa sobota: egzotyczne granie. Uzbecy powstrzymali Stal Mielec i GKS Katowice

Stal Mielec zremisowała, a GKS Katowice przegrał z przedstawicielem uzbeckiej ekstraklasy. Polskie kluby zmierzyły się w sobotę również z zespołami z Kazachstanu, Armenii czy Gruzji.

piłkarze Stali Mielec Newspix / Marcin Kalita / Na zdjęciu: piłkarze Stali Mielec
Stal Mielec zremisowała 1:1 z Navbahorem Namangan, który w Uzbekistanie jest trzecią siłą piłkarską. W okresie przygotowań regularnie zdobywa bramki Sergio Mendiguchia. W styczniu pomocnik zapewnił swoim strzałem zwycięstwo 1:0 z Sandecją Nowy Sącz, a już w lutym pomógł swoim golem pokonać 2:0 Sioni Bolnisi i zremisować z Navbahorem. Stal jest niepokonana w okresie przygotowań. Cztery razy wygrała, a dwa jej mecze zakończyły się remisem. Po powrocie ze zgrupowania w tureckim Kargicak zmierzy się jeszcze z Garbarnią Kraków.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Stal jest niepokonana od 25 września. Jeszcze dłuższa jest passa Rakowa Częstochowa, który nie przegrał meczu od 3 sierpnia. W sobotę podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli 2:0 z Wołyniem Łuck. Do siatki Ukraińców trafili Sebastian Musiolik i Tomas Petrasek. Napastnik przymierzył po podaniu Arkadiusza Kasperkiewicza, a bramkostrzelny obrońca ustalił wynik tuż przed przerwą.

GKS Katowice zmierzył się z Sogdiyoną Jizzax i tak samo jak Stal Mielec został powstrzymany przez ekstraklasowicza z Uzbekistanu. Jedynego gola na 0:1 stracił w 80. minucie. W bramce katowiczan skapitulował Szymon Frankowski, który zmienił Krzysztofa Barana.

Dużo działo się już w pierwszej połowie sparingu ŁKS-u Łódź z Szachtiorem Karaganda, ale nie padły w niej gole. Piłkarze skuteczniejsi byli po powrocie na boisko. Wojciech Łuczak popisał się perfekcyjnym strzałem w okienko, a Łukasz Sekulski przymierzył do bramki po podaniu Oskara Koprowskiego. Dzięki tym uderzeniom ŁKS wygrał z zespołem z Kazachstanu 2:1.

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zwyciężyli 3:0 z Banancem Erywań. Drużyna spod Klimczoka konsekwentnie punktowała przeciwnika z Armenii. Przed przerwą do bramki trafił Valerijs Sabala, a po niej Konrad Kostorz i Aleksander Komor. Sabala przymierzył po raz pierwszy w okresie przygotowań, a jest współliderem klasyfikacji strzelców na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Na czele rankingu towarzyszy mu kompan z klubu Łukasz Sierpina, który na razie zimą gola nie strzelił. Okazje będą jeszcze w dwóch sparingach.

Olimpia Elbląg - Huragan Morąg 3:1

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Mielec będzie niepokonana w rundzie wiosennej Fortuna I ligi?