Juergen Klopp ukarany. Zapłaci 45 tys. funtów za zarzucanie sędziemu stronniczości

Po niedawnym spotkaniu z West Ham United (1:1) Juergen Klopp zarzucił Kevinowi Friendowi stronnicze sędziowanie. Sprawą zajęła się angielska federacja, która nałożyła na niemieckiego trenera Liverpoolu karę finansową.

Michał Fabian
Juergen Klopp Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Juergen Klopp
4 lutego Liverpool FC zremisował na wyjeździe z West Ham United 1:1. Juergen Klopp po spotkaniu skupił się na pracy sędziego  Kevina Frienda. Twierdził, że arbiter w II połowie próbował naprawić swój błąd, gdyż zorientował się, że bramka Sadio Mane (na 1:0 dla gości) nie powinna była zostać uznana. James Milner, który asystował strzelcowi, był wcześniej na metrowym spalonym.

- Myślę, że sędzia dowiedział się o tym (o spalonym - przyp. red.) w przerwie. Na pewno musiał wiedzieć, bo później widzieliśmy wiele dziwnych decyzji. W sytuacjach "stykowych" - 50 na 50 - zawsze był rzut wolny dla drużyny przeciwnej, co nie ułatwiało nam życia - mówił Klopp, zarzucając Friendowi sprzyjanie gospodarzom (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

Angielska federacja (FA) wszczęła postępowanie ws. wypowiedzi Kloppa. Na Niemca nałożona została kara finansowa w wysokości 45 tys. funtów. Trener ją zaakceptował.

Klub z Anfield Road poinformował, że nie będzie komentować tej sprawy. Dla Kloppa to kolejna kara w tym sezonie. W grudniu musiał zapłacić 8 tys. funtów za wbiegnięcie na murawę w końcówce derbowego spotkania z Evertonem, po zwycięskim golu strzelonym przez Divocka Origiego. Przeprosił wówczas za swoje zachowanie trenera rywali Marco Silvę. - Po to są przepisy. Gdyby każdy robił tak co tydzień... - kajał się.

Liverpool FC zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Premier League. Ma tyle samo punktów (65) co lider Manchester City, ustępuje mu gorszą różnicą bramkową. The Reds rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej.