Premier League: zwycięstwo West Hamu United, kapitalna interwencja Łukasza Fabiańskiego na początku

West Ham United górą w małych derbach Londynu. "Młoty" pokonały u siebie Fulham FC 3:1, a w pierwszych minutach kapitalną interwencję miał Łukasz Fabiański.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
The Cottagers mogli zacząć piorunująco i powinni prowadzić tak 2:0. W pierwszej sytuacji gospodarzy uratował jednak polski bramkarz, który wygrał pojedynek sam na sam z Ryanem Babelem. 33-latek nic nie mógł jednak poradzić przy drugiej próbie tego zawodnika, gdy zamykał on centrę z lewego skrzydła i uderzał z 5 metrów.

Fulham, które znajduje się w strefie spadkowej, miało w garści bezcenne prowadzenie, ale zbyt długo się nim nie cieszyło. W 29. minucie było już 1:1, choć ta bramka nie powinna zostać uznana, bo Javier Hernandez zanim trafił do siatki, pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki. Wideoweryfikacji w Anglii jednak nie ma i sędzia Lee Mason wskazał na środek boiska.

->Więcej o Premier League

Do przerwy drużyna Claudio Ranieriego nie dotrwała nawet z remisem, bo straciła jeszcze drugiego gola. Tym razem - już zgodnie z przepisami - głową po rzucie rożnym skutecznie strzelił Issa Diop.

Po zmianie stron beniaminek nie był w stanie odrobić strat, a w doliczonym czasie dobił go Michail Antonio. West Ham United wygrał zatem 3:1 i zajmuje 10. miejsce w tabeli. Fulham zaś pozostaje w strefie spadkowej ze stratą 8 pkt. do bezpiecznych lokat.

Fatalnie w piątek spisała się inna drużyna zaangażowana w batalię o utrzymanie - Cardiff City. Podopieczni Neila Warnocka doznali klęski na własnym stadionie, ulegając Watfordowi aż 1:5. Hat-tricka w zespole "Szerszeni" skompletował Gerard Deulofeu, natomiast dublet - Troy Deeney.

->Liga Europy: Tomasz Kędziora zagra z Chelsea. Znamy pary 1/8 finału

West Ham United - Fulham FC 3:1 (2:1)
0:1 - Ryan Babel 3'
1:1 - Javier Hernandez 29'
2:1 - Issa Diop 40'
3:1 - Michail Antonio 90+1'

Cardiff City - Watford FC 1:5 (0:1) 0:1 - Gerard Deulofeu 18' 0:2 - Gerard Deulofeu 61' 0:3 - Gerard Deulofeu 63' 0:4 - Troy Deeney 73' 1:4 - Souleymane Bamba 82' 1:5 - Troy Deeney 90+1'

Czy West Ham United zakończy sezon w górnej połowie tabeli?