Kuriozalna scena w finale Pucharu Ligi Angielskiej - Arrizabalaga odmówił zejścia z boiska. Sarri szalał ze wściekłości

Maurizio Sarri tuż przed rzutami karnymi chciał zmienić bramkarza. Kepa Arrizabalaga jednak się zbuntował i odmówił zejścia z boiska. Kibice oglądali niespotykane sceny podczas finału Pucharu Ligi Angielskiej Chelsea FC - Manchester City.

Robert Czykiel
Maurizio Sarri PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Maurizio Sarri
Wszystko zaczęło się minutę przed końcem drugiej połowy dogrywki finału Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City. Przy linii bocznej stał Wilfredo Caballero, który miał zmienić Kepę Arrizabalagę. Nie wiadomo jednak, czy Maurizio Sarri taką decyzję podjął z powodu skurczów bramkarza Chelsea FC, czy może był to element taktyki przed nadchodzącymi rzutami karnymi.

Chelsea w dużych tarapatach. FIFA nałożyła zakaz transferowy >>

Zmiana jednak nie została przeprowadzona. Arrizabalaga zaczął się buntować i włoskiemu trenerowi dawał do zrozumienia, że nie chce schodzić. Szkoleniowiec był jednak nieugięty, ale Kepa nie zamierzał go słuchać. Kibice obserwowali, jak oboje szaleją ze złości. Po prawie dwóch minutach próbę nerwów wygrał bramkarz.

Zachowanie podopiecznego wyprowadziło Sarriego z równowagi. Na ławce rezerwowych krzyczał i rzucał notatkami ze wściekłości. Następnie skierował się w kierunku szatni, ale w ostatecznie nie opuścił stadionu.

- To powinien być ostatni mecz Kepy w barwach Chelsea. To hańba. Nigdy nie widziałem czegoś takiego. Nikt nie może podważać decyzji trenera. Dlaczego inni zawodnicy nie zmusili bramkarza do zejścia? Kepa powinien zostać wyrzucony, a nie Sarri - komentował w BBC były napastnik Chelsea, Chris Sutton.

Media: sensacyjny kandydat na stanowisko trenera Chelsea FC. Steve Holland może zostać następcą Maurizio Sarriego >>

"The Blues" w rzutach karnych przegrali 3:4. Hiszpan obronił jeden strzał. Porażka podsyci plotki o zwolnieniu Sarriego. Kibice w poprzednich meczach jasno dawali do zrozumienia, że chcą zwolnienia Włocha.

Czy Kepa Arrizabalaga powinien zostać ukarany za swoje zachowanie?