Premier League: kanonady Liverpoolu i Arsenalu. Artur Boruc puścił pięć goli

Lider Premier League, Liverpool FC, rozgromił Watford 5:0. Efektownie, bo 5:1 swój mecz wygrał Arsenal, gromiąc Bournemouth z Arturem Borucem w składzie. Kolejne zwycięstwo odniósł Manchester United.

Michał Piegza
Artur Boruc Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Artur Boruc
Nie będzie zbyt miło wspominał środowego wieczoru Artur Boruc. Bramkarz Bournemouth w potyczce wyjazdowej z Arsenalem skapitulował aż pięć raz. Polak lepiej zachować mógł się jedynie przy pierwszym trafieniu, w 4. minucie Mesuta Oezila. W pozostałych sytuacjach był bez szans na skuteczną interwencję. W 65. minucie Boruc uchronił zespół przed utratą gola, po strzale Alexandre Lacazette'a.

Pozycję lidera utrzymał Liverpool, który 5:0 na własnym stadionie rozgromił Watford. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale m.in. Mohamed Salah trafił piłką w słupek. Ozdobą spotkania był gol zdobyty w 20. minucie pięta przez Sadio Mane.

Nie zatrzymuje się Manchester United. Po remisie z Liverpoolem, Czerwone Diabły pewnie pokonały w meczu wyjazdowym Crystal Palace 3:1 i wciąż mogą marzyć o zakończeniu sezonu na podium. Straty są jeszcze duże, ale przy takich wynikach do odrobienia.

Crystal Palace - Manchester United 1:3 (0:1)
0:1 - Lukaku 33'
0:2 - Lukaku 52'
1:2 - Ward 66'
1:3 - Young 83'

Arsenal FC - AFC Bournemouth 5:1 (2:1)
1:0 - Oezil 4'
2:0 - Mkhitaryan 27'