Premier League: festiwal pięknych goli. Jan Bednarek grał na Old Trafford

Piękne bramki padały na Old Trafford. Manchester United z trudem pokonał Southampton (3:2). W zespole Świętych wystąpił Jan Bednarek.

Bartosz Zimkowski
Jan Bednarek nie daje rady zablokować strzału Romelu Lukaku Getty Images / Shaun Botteril / Na zdjęciu: Jan Bednarek nie daje rady zablokować strzału Romelu Lukaku
Na Old Trafford po pierwszej połowie pachniało sensacją. Zanim jednak Southampton FC (z Janem Bednarkiem w składzie) objęło prowadzenie z Manchesterem United, to doskonałe okazje miały Czerwone Diabły. Romelu Lukaku po pięciu minutach powinien cieszyć się z dubletu. Zamiast tego w 26. minucie Święci oszaleli, gdy pięknym strzałem z 25 metrów popisał się Yan Valery. 20-letni prawy defensor zdobył swojego pierwszego gola na poziomie Premier League.

Kolejne minuty to spore rozczarowanie dla fanów Man Utd, którzy niecierpliwili się widząc złe zagrania swoich pupili. Ale po przerwie to był już zupełnie inny zespół. Szybko, bo już w 53. minucie, padła też wyrównująca bramka. Jeszcze ładniejszego gola zdobył Andreas Pereira, który idealnie przymierzył z 25 metrów. Piłka zatrzymała się dopiero w okienku bramki Southampton.

Po kolejnych sześciu minutach gospodarze już prowadzili. Wydaje się jednak, że Romelu Lukaku w momencie podania był na minimalnym spalonym. Chwilę później Belg minął Bednarka i płaskim strzałem zaskoczył bramkarza.

Man Utd szybko wybił grę z głowy piłkarzom Southampton. W pełni kontrolował to, co się działo na boisku, ale nie przewidział, że do konkursu na najpiękniejszego gola kolejki włączy się James Ward-Prowse. Wychowanek Świętych przepięknie uderzył z rzutu wolnego z 25 metrów i de Gea znów skapitulował po strzale z dystansu.

O dziwo to goście zaczęli naciskać Man Utd, lecz ostateczny cios zadał bardziej utytułowany zespół. W 89. minucie Lukaku przymierzył z 16 metrów tuż przy słupku i po emocjonującym meczu Czerwone Diabły zwyciężyły 3:2 (w doliczonym czasie gry Paul Pogba nie wykorzystał rzutu karnego - bramkarz obronił).