Liga Europy: mocny początek Valencia CF. Rodrigo wypracował jej zaliczkę

Valencia CF jest w lepszej sytuacji przed rewanżem z FK Krasnodar o awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Na własnym stadionie wypracowała sobie zaliczkę 2:1.

piłkarze Valencii PAP/EPA / KAI FOERSTERLING / Na zdjęciu: piłkarze Valencii
Mecz należał do Rodrigo. Napastnik Valencia CF strzelił dwa gole. Przedniej urody było pierwsze trafienie w 12. minucie. Rodrigo przebiegł się przed polem karnym FK Krasnodar, ułożył sobie piłkę na lewej stopie i przymierzył w narożnik bramki. W 24. minucie ten sam zawodnik przedarł się bezkarnie między czterech obrońców z Rosji i wykorzystał płaskie dośrodkowanie Antonio Latorre. Do siatki trafił w trzecim meczu z rzędu, a taka seria dawno mu się nie przydarzyła. Defensywa przyjezdnych statystowała i było 2:0 po mocnym początku przedstawiciela Primera Division.

Przyjezdnym, a konkretnie Viktorowi Claessonowi udało się strzelić gola kontaktowego na 1:2 w 63. minucie. Dla Szweda to druga bramka w barwach Krasnodaru na hiszpańskiej ziemi. Claesson wyskoczył do podania za plecy obrońców gospodarzy i pokonał Neto.

Valencia odniosła siódme z rzędu zwycięstwo w Lidze Europy, a niepokonana jest od dziewięciu meczów. W tym udanym okresie na drugim, europejskim froncie ma bilans goli 20:3.

FK Krasnodar dotychczas wyłącznie przegrywa w Hiszpanii. Wszystkie wizyty byłego klubu Artura Jędrzejczyka były w tej dekadzie. W 2014 roku przegrał z Realem Sociedad, w 2017 roku z Celtą Vigo, a już w tym sezonie z Sevilla FC. Ciekawe, że pierwszym klubem z Rosji, który zapunktował na Estadio Mestalla, był Kubań Krasnodar. Jego lokalny przeciwnik nie potrafił powtórzyć wyczynu i chociaż zremisować.

Rewanż za tydzień. Valencia ma zaliczkę, ale nie jest ona bezpieczna.