Ligue 1: Paris Saint-Germain lepsze Olympique'u Marsylia w hicie kolejki

Paris Saint-Germain nie zwalnia tempa w rodzimych rozgrywkach. W najciekawszym meczu 29. kolejki Ligue 1, obrońca mistrzowskiego tytułu ograł przed własną publicznością Olympique Marsylia 3:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Niedzielna konfrontacja na Parc des Princes w Paryżu zapowiadała się ciekawie. PSG liczyło na kolejny komplet punktów do tabeli francuskiej ekstraklasy. Natomiast Olympique, ze skutecznym w ostatnim czasie Mario Balotellim na czele, chciał sprawić niespodziankę i wywalczyć co najmniej jedno "oczko".

Od początku konfrontacji na boisku było gorąco i nie brakowało ostrych starć. Sędzia często musiał sięgać po gwizdek, a od czasu do czasu po żółtą kartkę, żeby ostudzić zapędy piłkarzy obydwu drużyn.

Wydawało się, że w 16. minucie wynik zawodów otworzy Angel Di Maria, który co prawda trafił do siatki, ale w momencie podania był na pozycji spalonej i arbiter po wideoweryfikacji (VAR) gola słusznie nie uznał.

Jakby pecha było mało, to gospodarze w pierwszej połowie potyczki z powodu kontuzji stracili dwóch zawodników, a mianowicie Daniego Alvesa i Thomasa Meuniera (ich miejsce zajęli Colin Dagba oraz Thomas Meunier).

Taki obrót spraw nie przeszkodził mistrzowi Francji w strzeleniu tak zwanej bramki do szatni. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Di Maria obsłużył bardzo dobrym zagraniem Kyliana Mbappe'a Lottina, a ten uderzeniem po długim rogu pokonał Steve'a Mandandę.

Natomiast po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych, a dokładnie do Valere'a Germaina, który w 46. minucie po asyście Lucasa Ocamposa doprowadził do wyrównania.

Jak się później okazało, na więcej marsylczyków już nie było stać w tym spotkaniu, bo kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęło Paris Saint-Germain, które od 55. minuty znów miało jednego gola przewagi. Swego dopiął Angel Di Maria, który wykorzystał prostopadłe podanie od Thilo Kehrera.

Di Maria rozgrywał znakomite zawody i to po jego zagraniu futbolówkę ręką dotknął Mandana, za co obejrzał zasłużoną czerwoną kartkę. Wobec wymuszonej zmiany murawę musiał opuścić Balotelli, zaś w bramce pojawił się Yohann Pele i niemalże od razu skapitulował po uderzeniu Argentyńczyka z rzutu wolnego.

Prowadzenie PSG na samym finiszu konfrontacji mógł podwyższyć Mbappe Lottin, ale nie wykorzystał wywalczonego przez siebie rzutu karnego (Pele obronił).

Wyniki niedzielnych meczów 29. kolejki Ligue 1:

Paris Saint-Germain - Olympique Marsylia 3:1 (1:0)
1:0 - Kylian Mbappe Lottin 45+2'
1:1 - Valere Germain 46'
2:1 - Angel Di Maria 55'
3:1 - Angel Di Maria 66'

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Presnel Kimpembe, Thiago Silva, Marquinhos - Thomas Meunier (37' Thilo Kehrer), Dani Alves (31' Colin Dagba), Marco Verratti, Layvin Kurzawa (80' Juan Bernat), Leandro Paredes - Kylian Mbappe Lottin, Angel Di Maria.

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Hiroki Sakai, Duje Caleta-Car, Boubacar Kamara, Bouna Sarr - Lucas Ocampos, Morgan Sanson, Maxime Lopez (69' Kevin Strootman), Florian Thauvin (77' Nemanja Radonjić) - Mario Balotelli (65' Yohann Pele), Valere Germain.

Żółte kartki: Presnel Kimpembe, Angel Di Maria, Layvin Kurzawa, Thiago Silva (Paris Saint-Germain) oraz Hiroki Sakai, Boubacar Kamara, Lucas Ocampos (Olympique Marsylia).

Czerwona kartka: Steve Mandanda (Olympique Marsylia) w 62. minucie /za zagranie piłki ręką poza polem karnym/.

Sędziował: Antony Gautier.

*w 94. minucie Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain) nie wykorzystał rzutu karnego - Yohann Pele obronił.

***

Girondins Bordeaux - Stade Rennais 1:1 (0:0)
1:0 - Francois Kamano 59'
1:1 - M'Baye Niang 90+1'

*Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) poza kadrą meczową z powodu urazu.

Olympique Lyon - Montpellier HSC 3:2 (1:1)

1:1 - M'Baye Niang 90+2'

Czytaj też: -> Ligue 1: AS Saint-Etienne nie odpuszcza walki o europejskie puchary -> Gianluigi Buffon może odejść z Paris Saint-Germain. Działacze zmienili zdanie

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain nie przegra żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?