Towarzysko: Kolumbia wygrała z Japonią, zwycięstwo Korei Południowej

Kolumbia i Korea Południowa zwycięskie w meczach towarzyskich. Zespół z Ameryki Południowej pokonał 1:0 Japonię, zaś Azjaci w takim samym stosunku ograli Boliwię.

Szymon Mierzyński
Gen Shoji w walce o piłkę z Falcao Getty Images / Kiyoshi Ota / Na zdjęciu: Gen Shoji w walce o piłkę z Falcao
"Los Cafeteros" triumfowali dzięki bramce Radamela Falcao z rzutu karnego w drugiej połowie. Piłkarz AS Monaco trafił do siatki również z gry, lecz ten gol nie został uznany, bo doświadczony napastnik zdobył go ręką.

Koreańczycy na decydującą bramkę czekali aż do 86. minuty. Strzelił ją Chung-Yong Lee.