II liga: totalna demolka w Grudziądzu. Radomiak wyprzedził Widzew Łódź

Olimpia Grudziądz rozbiła 6:1 Górnika Łęczna i jest na miejscu premiowanym awansem. Na fotel lidera powrócił Radomiak, który pokonał 1:0 Stal Stalowa Wola i wykorzystał kolejną stratę punktów Widzewa Łódź.

piłkarze Radomiaka Radom Newspix / Aleksandra Krzemińska / Na zdjęciu: piłkarze Radomiaka Radom
Olimpia Grudziądz idzie jak burza w rundzie wiosennej. W czterech wygranych meczach strzeliła 13 goli, a straciła tylko dwa. Pojedynek z podopiecznymi Franciszka Smudy rozpoczął się dla Biało-Zielonych źle. To oni pierwsi stracili gola, a do przerwy remisowali 1:1. Po zmianie stron grudziądzanie przeprowadzili demolujący szturm na Górnika Łęczna, a niezwykłym wyczynem popisał się Mikołaj Gabor. Na boisko wbiegł z ławki rezerwowych w 58. minucie, a w 81. minucie miał już na koncie hat-tricka. Kanonadę podsumował strzałem na 6:1 Robert Ziętarski. Łęcznianie nie przegrali równie wysoko jak w sobotę od 14 lat.

Radomiak Radom zdobył trzy z możliwych dziewięciu punktów w kolejkach otwierających rundę wiosenną. W sobotę poprawił swoje statystyki i z trudem, ale pokonał 1:0 Stal Stalowa Wola. Gola strzelił z rzutu karnego Leandro, który z 16 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji snajperów ligi. Brazylijczyk rozstrzygnął mecz w 84. minucie. Radomiak nie przegrał ze Stalą od początku dekady, a sobotnia wygrana zakończyła serię trzech remisów radomian z przeciwnikiem z Podkarpacia.

Radomiak jest ponownie liderem z przewagą dwóch punktów nad Widzewem Łódź, który zremisował 1:1 z Elaną Toruń. Były mistrz Polski stracił "oczka" w trzech z tegorocznych czterech meczów ligowych.

Długo trzeba było poczekać aż w meczu Błękitnych Stargard z Resovią wydarzy się cokolwiek interesującego. Do ostatniego kwadransa. W nim Adrian Kwiatkowski dał drużynie z Pomorza Zachodniego prowadzenie. Najniższy piłkarz na boisku główkował po wrzutce Marcina Gawrona z rzutu wolnego. Błękitni nacieszyli się prowadzeniem przez trzy minuty. Na 1:1 trafił Rafał Mikulec z rzutu karnego i drużyna z Podkarpacia zremisowała na wyjeździe po raz pierwszy w sezonie.

Siarka Tarnobrzeg odniosła pierwsze zwycięstwo po zmianie trenera Włodzimierza Gąsiora na Ryszarda Komornickiego. Drużyna z Podkarpacia ruszyła od początku meczu do ataku na Gryfa Wejherowo i wygrała przekonująco 3:0. Dla Siarki to pierwsza wiktoria odniesiona na własnym stadionie od 25 sierpnia. Przez siedem nieudanych miesięcy potrafiła zdobyć komplet punktów wyłącznie w Grudziądzu.

Nie brakowało goli w meczach klubów z Mazowsza. Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 z ROW-em 1964 Rybnik, choć prowadziła 2:0. Dla odmiany Znicz Pruszków pokonał 4:2 Skrę Częstochowa, choć to on przegrywał 0:1 po pierwszej połowie. Dwukrotnie do bramki beniaminka skierował piłkę Paweł Tarnowski.

25. kolejka II ligi:

Olimpia Grudziądz - Górnik Łęczna 6:1 (1:1)
6:1 - Robert Ziętarski 83'

Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

1:1 - Rafał Mikulec (k.) 78'

Siarka Tarnobrzeg - Gryf Wejherowo 3:0 (2:0)
1:0 - Łukasz Pietroń (sam.) 20'
2:0 - Maksymilian Sitek 22'
3:0 - Maksymilian Sitek 58'

Pogoń Siedlce - ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)
1:0 - Damian Mosiejko 9'
2:0 - Adam Mójta (k.) 44'
2:1 - Bartosz Giełażyn 66'
2:2 - Przemysław Brychlik 75'

Skra Częstochowa - Znicz Pruszków 2:4 (1:0)
1:0 - Piotr Nocoń 41'
1:1 - Dariusz Zjawiński 49'
1:2 - Paweł Tarnowski 65'
2:2 - Michał Kieca 69'
2:3 - Paweł Tarnowski 80'
2:4 - Marcin Stromecki 90'

GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 1:1 (1:1)
1:0 - Emile Thiakane 9'
1:1 - Michał Fidziukiewicz 33'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz awansuje w tym sezonie na zaplecze Lotto Ekstraklasy?