El. ME 2020: Szwajcaria wygrała w Gruzji

Od zwycięstwa rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy reprezentacja Szwajcarii. Zespół prowadzony przez Vladimira Petkovicia pokonał w Tbilisi Gruzję 2:0.

Michał Piegza
Jaba Kankava (z lewej) oraz Renato Steffen (z prawej) PAP/EPA / ENNIO LEANZA / Na zdjęciu: Jaba Kankava (z lewej) oraz Renato Steffen (z prawej)
Faworyt nie zawiódł. Reprezentacja Szwajcarii jest uważana za najlepszy zespół w grupie D. Drużyna prowadzona przez Vladimira Petkovicia potwierdziła to, w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy ograła Gruzję na jej terenie.

Gospodarze mogli prowadzić, ale w 47. minucie po strzale Georgija Kvilitaji piłkę z linii bramkowej wybił obrońca. Dziesięć minut później cios zadali Helweci. Z ok. 16 metrów precyzyjnie przy słupku uderzył Steven Zuber, Giorgi Loria nie był w stanie sięgnąć piłki. Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Denis Zakaria, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał piłkarz Górnika Zabrze Walerian Gwilia. Pomocnik został ukarany żółtą kartką. Mecz z ławki rezerwowych obejrzał zawodnik Korony Kielce Wato Arweladze. Uraz wykluczył z gry gracza Wisły Płock Giorgi Merebaszwiliego, a miejsca w kadrze meczowej nie znalazł zawodnik Arki Gdynia Luka Zarandia.

Późnym popołudniem, w drugim grupowym meczu 1. kolejki, Gibraltar zagra z Irlandią. We wtorek dojdzie do bardzo ciekawej potyczki, Szwajcaria zmierzy się z Danią.

Gruzja - Szwajcaria 0:2 (0:0)
0:1 - Zuber 57'
0:2 - Zakaria 80'

Szwajcaria wygra rywalizację w grupie D?