El. ME 2020. Fabian Schaer stracił przytomność podczas meczu Gruzja - Szwajcaria

Do groźnego zderzenia dwóch zawodników doszło podczas meczu eliminacji mistrzostw Europy Gruzja - Szwajcaria. Fabian Schaer stracił przytomność, ale po udzieleniu mu pomocy zdołał dograć do końca.

Michał Jankowski
Fabian Schaer (w środku) PAP/EPA / ENNIO LEANZA / Na zdjęciu: Fabian Schaer (w środku)

W pierwszej połowie meczu eliminacji ME 2020 Fabian Schaer zderzył się z Jemalem Tabidze z Gruzji i padł na murawę. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, a kibice na stadionie nieco zamarli. Piłkarze obu reprezentacji znajdujący się najbliżej miejsca zdarzenie od razu podbiegli do Szwajcara, aby udzielić mu pomocy, ponieważ Schar był nieprzytomny.

Na murawie szybko pojawił się oczywiście sztab medyczny i przez kilka minut udzielał pomocy zawodnikowi reprezentacji Szwajcarii. Na szczęście jego uraz nie okazał się poważny i nie była nawet konieczna zmiana. Podobnie było w przypadku Tabidze, który został opatrzony i również pozostał na placu gry.
Schar dograł mecz do końca i po końcowym gwizdku sędziego miał powody do radości, ponieważ Szwajcaria wygrała 2:0 po bramkach Stevena Zubera oraz Denisa Zakarii.

Fabian Schar jest zawodnikiem Newcastle. W reprezentacji zagrał 48 razy. Polskim kibicom najbardziej znany może być z brutalnego faulu na Robercie Lewandowskim podczas meczu Euro 2016. Sędzia zamiast wyrzucić go z boiska, ukarał jedynie żółtą kartką.