Serie A: składy na Sampdoria - Milan. Krzysztof Piątek i Karol Linetty od początku

AC Milan powraca do walki o punkty w Serie A. W jego podstawowym składzie jest Krzysztof Piątek. Po stronie Sampdorii Genua zagra od początku Karol Linetty.

Krzysztof Piątek Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
AC Milan spróbuje odbudować się po zasłużonej i gorzkiej porażce 2:3 z Interem w derbach Mediolanu. Drużyna Gennaro Gattuso spadła na czwarte miejsce w tabeli i musi mieć się na baczności, żeby pozostać na lokatach premiowanych awansem do Ligi Mistrzów. Najskuteczniejszym Rossonerim jest Krzysztof Piątek, który wraca do walki o koronę króla strzelców ligi włoskiej po przerwie reprezentacyjnej, w czasie której strzelił gola Austriakom.

Największa wątpliwość dotyczyła drugiej linii Milanu. Franck Kessie dostał od klubu karę finansową w wysokości 40 tysięcy euro za awanturnicze zachowanie na ławce rezerwowych w czasie meczu z Interem. Dodatkową naganą jest odsunięcie od podstawowego składu. Zamiast Iworyjczyka zagra w środku pola Lucas Biglia.

Jednym z przeciwników Biglii w centrum boiska będzie Karol Linetty. Przed przerwą reprezentacyjną pomocnik strzelił dwa gole US Sassuolo i obecnie jest pewniakiem w talii trenera Marco Giampaolo. W jedenastce Sampdorii nie zabrakło Fabio Quagliarelli, który jest liderem klasyfikacji strzelców ligi włoskiej i ma w niej przewagę dwóch goli nad Piątkiem. W atakowaniu mają wspierać weterana przede wszystkim Gaston Ramirez oraz Gregoire Defrel.

Bartosz Bereszyński był chory po zgrupowaniu reprezentacji Polski i zacznie spotkanie w Genui na ławce rezerwowych.

Sampdoria Genua - AC Milan / sob. 30.03.2019 godz. 20.30

Sampdoria: Emil Audero - Jacopo Sala, Joachim Andersen, Omar Colley, Nicola Murru - Dennis Praet, Rolando Vieira, Karol Linetty - Gaston Ramirez - Fabio Quagliarella, Gregoire Defrel

Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez - Tiemoue Bakayoko, Lucas Biglia, Hakan Calhanoglu - Suso, Krzysztof Piątek, Samuel Castillejo

Sędzia: Daniele Orsato